• USD  5,81
  • EURO  6,54
  • BORSA  96.861,42
  • ALTIN  237,83
SON DAKİKA

Ahmet Kural'dan beş cümle

Ahmet Kural'dan beş cümle

05 Kasım 2018 16:56

Ahmet Kural Sıla'nın suçlamaları için saat 14.00'da girdiği savcı ifadesinden 1.5 saat sonra çıktı ve medyanın karşısına geçip 5 cümlelik bir açıklama yaptı.


 

Ahmet Kural sevgilisi Sıla Gençoğlu'nun dayak iddialarına yanıt vermek için saat 14.00 sıralarında İstanbul Adliye Sarayı'na geldi. Adliyenin C blokundaki avukat girişinden içeri alınan Kural, avukatı ve yanlarındaki 2 kişiyle soruşturma savcısının bulunduğu 6. kata çıktı ve şüpheli sıfatıyla ifadesini verdi. 

1.5 saati aşkın süre savcıya ifade veren Ahmet Kural, avukatıyla birlikte açıklama yaptı

HAKLI- HAKSIZ


Önce avukatını konuşturan Ahmet Kural 5 cümlelik açıklamasında şunları söyledi:


“Açıklamamı sadece savcıya yapacağımı söyledim. Türk adaletine güveniyorum, yargı süreci devam ediyor. Benim için her anlamda yeni bir başlangıç. Böyle bir konuyla adım anıldığı için çok üzgünüm. Yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum, haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır.”

Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın ise Sıla Gençoğlu'nun avukatını baroya şikayet edeceğini duyurdu.

 SILA’NIN İFADESİ


Şarkıcı Sıla'nın dayak olayından sonra savcılığa verdiği ifade medyaya sızmıştı. Sıla olaya ilişkin şunları anlatmıştı:
“Ahmet Kural beni hem dövdü hem de ölümle tehdit etti. Birlikte konuşuyor iken konuşma bir anda tartışmaya döndü. Bu sırada vücudumun çeşitli yerlerine yumruk, tekme ve tokat atmak suretiyle ben darp etti.

Beni darp ettiği sırada kül tablası veya herhangi, bir cisim kullanmadı. Sadece bir ara kül tablasını kaldırdığını gördüm fakat bana atmaya yeltenmedi. Ama elinde kül tablası bulunduğu sırada git buradan seni öldürürüm şeklinde tehditlerde bulunuyordu. Aynı zamanda şu an telaffuz etmek istemediğim sözler söyleyerek hakaret ediyordu. Yine bir ara seni, öldüreceğim dedi. Ben bir şekilde ikametten çıktım ve kendi şoförümü çağırdım.”

 


ifade, Savcılık, sıla, ahmet kural
ÖNCEKİ Türkiye yaptırımlardan muaf SONRAKİ Pasaportlarda hata