• USD  6,87
  • EURO  7,79
  • BORSA  117.690,04
  • ALTIN  399,51
SON DAKİKA

Asıl küfürü Ordu Valisi mi etti?

Asıl küfürü Ordu Valisi mi etti?

12 Haziran 2019 08:11

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ekrem İmamoğlu’nu VIP’e sokmayan Ordu Valisi Seddar Yavuz’a ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.


Adıgüzel, geçen 10 Mayıs'ta Engelliler Haftası dolayısıyla Ordu'da valilik makamında kurum amirleri, engelli dernekleri ve STK temsilcileriyle toplantı yapıldığını belirterek şunları söyledi: “Ordu Valisi kabulde, konuyu siyasete ve İstanbul seçimine getirip o zaman yeni mazbata almış Ekrem İmamoğlu'na, CHP'ye, TÜSİAD'a, İstanbul İl Başkanımıza, bir valiye yakışmayacak ifadelerde bulunmuş. İmamoğlugiller diye tanımladığı tüm muhalif kesime ‘s…….' diyerek küfür etmiştir. Ekrem İmamoğlu'nun mazbata aldıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye binası girişindeki tabelaya T.C eklemesini de eleştirerek ‘T.C çok da önemli değil, T.C. olmasa da olur' demiştir. İmamoğlu'na ve temsil ettiği fikre karşı ön yargısını, kinini ve bulunduğu makam ile bağdaşmayacak tercih ve davranışlarını gördüğümüzde, VIP'te yaşananları anlayabiliyoruz. Vali hem İmamoğlu'ndan, hem de Ordu halkından derhal özür dilemeli. Ordu'nun üstünden karabasan gibi gölgesini çekmelidir.”

 


Ordu, vip, mustafa adıgüzel, seddar yavuz, twrcih
ÖNCEKİ İmamoğlu’nun o gazeteciye yanıtı sosyal medyayı salladı SONRAKİ Çavuşoğlu’dan Kürdistan şehitleri için saygı duruşu