• USD  5,35
  • EURO  6,08
  • BORSA  99.677,11
  • ALTIN  220,73
SON DAKİKA

Aziz Yıldırım'den FETÖ hamlesi

Aziz Yıldırım'den FETÖ hamlesi

26 Ocak 2018 08:54

Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım başta kendisi ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere sarı-lacivertli kulübün tüm üyelerinin, çalışanlarının ve hizmet sağlayıcılarının bulunduğu tam liste devletin kurumlarına göndererek FETÖ bağlantılarını araştırılmasını istedi.


FETÖ’nün izlerini Fenerbahçe Kulübü’nün de sürdüğü ortaya çıktı.

Sarı-lacivertli kulübün bu kapsamda bütün iştirakleri için geniş bir araştırma yaptırdığı öğrenildi. Başkan Aziz Yıldırım başta kendisi ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere sarı-lacivertli kulübün tüm üyelerinin, çalışanlarının ve hizmet sağlayıcılarının bulunduğu tam listeyi devletin kurumlarına göndererek FETÖ bağlantılarını soruşturdu.

Bu konuda Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, HSYK, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, valilikler ve Emniyet Müdürlüğü ile bağlantıya geçildiği ve kulüple ilişkisi bulunan tüm kişilerin incelenmesinin istendiği öğrenildi.

Şu ana kadar kulübe 48 üyenin isminin verildiği ve bunların kamuda görev yaptığı belirlendi. Yönetimin bu kişilerle ilgili gerekli işlemleri derhal başlattığı ve Fenerbahçe Kulübü ile ilişkilerinin kesildiği ifade edildi. Listenin geniş olması nedeniyle araştırmanın halen devam ettiği, en kısa zamanda güvenlik incelemesinin sonlandırılacağı belirtildi.

Yönetimin uzun bir süredir gizlilik içinde yürüttüğü FETÖ temizliğinin sonuçlarının yakın bir gelecekte kamuoyu ile paylaşılmasının planlandığı da kaydedildi. (Milliyet)


genelkurmay, fenerbahçe, aziz yıldırım, fetö
ÖNCEKİ Afrin'de korkunç tuzak SONRAKİ Türkmenistan 2018'i ipek yolu ilan etti