• USD  5,40
  • EURO  6,13
  • BORSA  97.378,58
  • ALTIN  235,15
SON DAKİKA

Bahçeli: OHAL'i kaldırmaya teşebbüs gafilliktir

Bahçeli: OHAL'i kaldırmaya teşebbüs gafilliktir

10 Nisan 2018 12:27

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Ohal'i kaldırmaya teşebbüs etmek cürretkar bir gafilliktir" dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli sözlerine polis teşkilatının yıl dönümü mesajıyla başladı.

Bahçeli, "Polis olmak zordur, gece gündüz millet için çırpınmayı, devlet için çalışmayı gerektirir. Mangal gibi yürek ister. Türk polisi, vatana millate cevval bir sadakat, asalet numunesi, hakikate dikkat göstererek 173 yılı geride bırakmıştır. Türk Polis Teşkilatı ile haklı olarak övünüyoruz. Üzerimize düşeni yapacağımızın sözünü veriyorum. Hangi zorluklarla, engel ve engellemelerle mücadele ettiklerinin farkındayız. Görevdeki ve emekli polislerimizin sosyal taleplerinin gerçekleşmesi için her görevi üstleneceğiz. Polislerimize verilen 100 lira temsil tazminatının artırılmasını talep ediyorum. Polislerimizin kimseye muhtaç olmadan yaşayacakları bir hayata erişmelerini sağlamalıyız. Şunu unutmayalım, asıl polis, asıl hakim ve savcı insanın kendi vicdanıdır. 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında Gölbaşı Polis Özel Harekat'ta şehit olan şehitlerimiz başta olmak üzere tüm polis teşkilatımızın günün kutluyorum ve en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum."dedi.


"ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNİN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜKTÜR"

Osmangazi Üniversitesi'nde 4 akademisyenin öldürüldüğü saldırıya değinen Bahçeli, "Osmangazi Üniversitesi'ne görevlendirilmiş kara şahış, akademisyenlerimizi katletmiştir. Olayın önü ve arkası dikkate alındığında üzüntümüz kadar kaygımızda büyümektedir. Görevleri başında uğradıkları saldırıyla yaşamını yitiren kardeşlerimize rahmet diliyorum. Üniversite hayatı tartışmalı, şahsiyet ve ahlakı sancılı, sosyal ve beşeri hayatı sakat ve alçak saldırgan bir anda gündeme yerleşmiştir. Önüne geleni, kafasına taktığını, mesnetsiz iddialarla FETÖ'cü diye suçlayan cani, üniversitede korku haline gelmiştir. 4 ailenin umut ve hayallerini söndüren şerefsiz en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Üniversite yönetimi katil ile ilgili 'akıl sağlığı yerinde değildi' açıklaması yapmıştır. Üniversite yönetiminin özrü kabahatinden büyüktür. Madem akıl sağlığı yoktu, neden gerekli önlemler alınmadı? Akli dengesi yerinde olmayan birinin ihbarlarına ihtimam gösterilmesi bir bakıma suç ortaklığı değil midir? Akli dengesi olmayan, ar damarı çatlak bir şahsın ne işi vardır üniversitede? Görevden alacak basiret hangi hallerde gösterilecektir? Üniversitede ilim ve irfanın omuz üstünde olunması gerekirken, tabutların omuza alınması nasıl açıklanacaktır? Bu şahsın kripto FETÖ'cü olduğu herkesin dilindedir. Kim kime belge olmadan FETÖ'cü diyorsa onlarda bir kuyruk acısı, karanlık bir açık var demektir. FETÖ'cü olduğu konusunda birçok emare bulunan şahıs üniversiteye gölge düşürmüştür. Suç ve suçluya ön açanlar gizlenemeyecek kadar nettir. Sosyal medya zeminleri üzerinden ona bunu FETÖ'cü, çeteci gösteren, fitne yayan kim var ya lokması haram, ya da kripto damarlı hafiyedir. Bunlar FETÖ'nün hedefleri için gizli bir faaliyet içinderdir. FETÖ'nün kökünün kurumasına destek verir gibi görünüp takoz koyan da bunlardır. Bunlara aldanmayın, kanmayın. Bu engelin kaldırılması vatan ve millet görevidir. FETÖ'nün kripto damarı son derece faal ve aktiftir. Kripto damarın tam manasıyla deşifresi ve imhası çok acil bir ihtiyaçtır. FETÖ ile mücadelede devlet aklı devrede midir? FETÖ ile mücadelenin konsepti hazırlanmış mıdır? Milli hedefleri, hukuki sınırları berrak bir şekilde belirlenmiş midir? FETÖ'cülüğün berrak bir tasviri yapılmış mıdır? Hangi tedbir yöntemiyle yok edilecektir? Bu sorularıma verilecek cevaplar FETÖ ile mücadelede istikamet çizecektir. Bize göre FETÖ'cülüğün alametleri, Bylock kullanmış, bu uygulamaya gerek duymuş olmak, köleliğe tamam demek, terör örgütünün emellerine katkı vererek hıyaneti diri tutmak, vatanı parçalama planlarının içinde yer almaktır. FETÖ yıllarca devlet ve toplumla iç içe geçmiştir. Kazınarak, koparılarak atmak gerekmektedir." dedi.


"OHAL'İ KALDIRMAYA TEŞEBBÜS ETMEK GAFİLLİKTİR"

OHAL'in yeninden uzatılması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "OHAL'in devam etmesi gerekmektedir. OHAL kalksın diyenler şuursuz zihniyetlerdir. Tehdit geçmedi ki OHAL kalksın. CHP'den TUSİAD'a OHAL kalksın diyenler durumu kavrayamamış çevrelerdir. OHAL'i kaldırmaya teşebbüs, cürretkar bir gafilliktir. CHP yönetimi köprüye gelmeden geçmeye çalışacak kadar akıl yoksunudur. Biz tüneli gördüğümüz gibi üzerimize gelen treni de ön görüyoruz. OHAL'in sürmesi milli bir zorunluluktur. OHAL bitmedi, bitmemeli, bitemez. Türkiye yükselecektir, buna hiçbir hain, hiçbir işbirlikçi engel olamayacaktır." ifadelerini kullandı.

"ŞAM YÖNETİMİ HESABI SORULMASI GEREKEN BİR İNSANLIK SUÇU İŞLEMİŞTİR"

Suriye'deki olaylarla ilgili konuşan Bahçeli, "Doğu Guta ve çevresinde katliam yaşanmaktadır. Esed rejimi çocuklara kimyasal silahlarla saldıracak kadar kontrolden çıkmıştır. Şam yönetimi hesabı sorulması gereken bir insanlık suçu işlemiştir. Suriye topraklarında 11. yüzyılda haçlı zihniyeti ne yaptıysa, Esad daha ileri taşımıştır. Doğu Guta'daki saldırıyı kınıyor, lanetliyorum. Bu saldırılarda parmağı olanlar doğduklarına pişman edilmelidir. İnsanlık dışı saldırıların tevhili yoktur. Masumlara sarin gazı ile saldırmanın hiçbir sebebi, açıklaması olamaz. Suriye'nin geleceğine Suriyeliler karar vermelidir." dedi.

"IRAK VE SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ TÜRKİYE'NİN BEKA MESELESİDİR"

İran, Rusya ve Türkiye'nin Astana görüşmelerine değinen Bahçeli, "3'lü bir mekanizma kurulması konusunda anlaşıldı. PYD'ye binlerce TIR silah gönderen ABD masa dışında bırakılmıştır. Bölgesel istikrar için terörle mücadele kapsamında TSK operasyon yapmış bölge sahiplerine geri verilmiştir. Süren operasyonlar sivil hassasiyeti en üstte tutmaktadır. Türkiye, İran ve Rusya, Soçi'de üst düzey toplantılar düzenlemiştir. Yaşanan sivil kayıpların engellenmesini isteyen Türkiye büyük bir yol almıştır. Zirve sonrası açıklamada, Suriye'nin toprak bütünlüğü konusundaki tavır oldukça değerlidir. Görüşümüz bu yöndedir. Suriye'deki teröristler sadece Türkiye için değil, bölgedeki tüm ülkeler için tehdittir. Suriye ve Irak'ın toprak bütnlüğünü kazanması Türkiye'nin beka meselesidir. Esad'ın katliamından bize ne deme lüksümüz yoktur. Sırtlarını nereye yaslarlarsa yaslasınlar, kafalarını ezmek borcumuzdur." dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI'NDA YOL KAZASI İSTEMİYORUZ"

Cumhur İttifakı ile ilgili konuşan Bahçeli, "Cumhur İttifakı'nın zayıflamasına izin vermeyeceğiz. 2019 Mart seçimlerinde dikkatli bir dil, hassas bir üslup kullanacağız. Asıl hedeften şaşmayacağız. AK Parti ile son derece seviyeli anlaşma ve uzlaşmaya dayalı tavrı sürdüreceğiz. Yol kazası istemiyoruz. Sığ, çıkar hesaplarıyla hareket etmeyeceğiz. Denizi geçmek isterken derede boğulmayacağız. Pusuya yatıp Cumhur İttifakı'nın çatlamasını bekleyenlere fırsat vermeyeceğiz. CHP'liler PYD'yi selamlasın, biz önümüze bakacağız. CHP durmasın arka kapılarda, İP'le (İYİ PARTİ) görüşsün, HDP ile buluşsun.

"KILIÇDAROĞLU RAHATSIZ OLDUYSA KENDİNE YAKIŞANI YAPSIN"

Kılıçdaroğlu'nun sanatçılara eleştirisine tepki gösteren Bahçeli, "Biz Zeytin Dalı'nın mirası ile sevinirken, CHP sanatçılarla uğraşmaya girişmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun ağzından çıkanı kulağı duymuyor. "Akıl bir paraşüt gibidir, ancak açıldığı zaman iş görür. CHP yönetiminin paraşütü uzun süredir kapalıdır, bunu da çakıldığı zaman bizzat anlayacaklardır. CHP'lilerin sanatçıları eleştirmesi akıl tutulması, ahlak kırılmasıdır. Bu son çıkışta sakat bir dünya görüşüdür, sırıtmaktadır. Anamuhalefetin başındaki zat tavrını ve tarzını çirikin ve çirkefleştirmektedir. HDP'yi destekleyen sanatçıların dışındakiler CHP tarafından sanatçı sayılmıyor. Yazıklar olsun. CHP ayrışmayı, kutuplaştırmayı destekleyen yobaz bir sistem haline gelmiştir. CHP Türk Milletinin gerçeğinden bir haber garabete dönüşmüştür. Kurucu parti, cumhuriyet düşmanlarının ini haline gelmiştir. Kahraman askerlerimize destek veren sanatçıların tutumu alkışlanacak bir tutumdur. Sayın Kılıçdaroğlu rahatsız olduysa kendine yakışanı yapsın. Cumhurbaşkanı kamuflaj giyip askerimizi ziyaret ederken, Kılıçdaroğlu da ayaklarına mekap giysin PKK/PYD tünellerine koşsun, çay partilerinde hasret gidersin. Önüne geçen yoktur, karşısında engelde yoktur. Buyursun yolu açık olsun. Türk milletinin hakkında vereceği hükme de seve seve ya da istemeye istemeye razı olsun. CHP lideri Kılıçdaroğlu söz konusu çıkışıyla ülkemizin terörle mücadelesine karşı çıkan ülkelere dolaylı destek vermiştir. Gezi seviciler, kandil sevdalıları devlete küfreden sözde sanatçılar CHP çatısı altında sonlarını hazırlayacaklar. Bu CHP'den bi halt olmaz." şeklinde konuştu.

"DEİZM İLE UĞRAŞACAKLARINA HARAM YİYENLERE BAKSINLAR"

Deizm ile ilgili söylemlere değinen Bahçeli, "Tük gençliği, imanlı, inançlı, ahlaklı, dinine sağdıktır. Deizm'e kaydığını söylemek ahlaksızlıktır. Türk gençliğinin töhmet altında bırakılması ayıplı bir komplodur. Atalarımız boşuna söylememiş; Arefe günü yalan söyleyen, bayram günü utanır. Yüksek ülküler yüksek dağlara benzer, alışık olmayanlara korkutur. Türk gençliği, inanç ve iman erleridir. Deizm ile uğraşanlar önce haram yiyenlere baksınlar. Münafıklara tedbir alsınlar. Bırakın hayallere pranga vurmayı, düşün Türk gençliğinin yakasından. Tüks gençliği din tacirlerinin üstesinden gelecek kıfayete sahiptir." ifadelerini kullandı.

"YUNAN BAKANIN YEDİĞİ YÜREK KENDİSİNİ ÇILDIRMANIN EŞİĞİNE GETİRMİŞ"

Yunanistan Savunma Bakanı'nın açıklamalarına tepki gösteren Bahçeli, "Bu bakan artığı, Türkiye'yi düşman bellemiş. 7 bin asker göndermiş. Bir olup bizi ezeceklermiş. Bakan aklını kaybetmiş, yediği yürek kendisini çıldırmanın eşiğine getirmiş, tarihi unutmuş, kovalandıkları denize döküldükleri günleri unutmuş, tarihi tekerrür ettirmek bizim için çocuk oyuncağıdır. Bu defa Atina'ya kaçmak da yetmez. Mitolojiye kendini çok kaptırmış ki Poseidon olmaya özenmiş. Bir kliniğe yatsın. Ataları er meydanında cebini aldı. Konya kadar bir yer olmayan ülkenin siyasetçiler diş gösteriyor. Biz o dişleri kırmayı iyi biliriz. Biz Türk Milleti'yiz Yunan falan tanımayız. Düştüğümüz yerden doğrulur güneş olur doğarız. Artık bu çağda herkes pozisyonunu Türkiy e'ye göre belirlemelidir."dedi.


devlet bahçeli, tbmm, türk, yunan, grup, ohal, mitoloji
ÖNCEKİ Ankara-Atina gerilimi artıyor SONRAKİ Suikastın kilit ismini icra takibi yakalattı