• USD  6,15
  • EURO  6,65
  • BORSA  114.095,55
  • ALTIN  332,73
SON DAKİKA

Bakan Selçuk'tan skandal açıklama: Herkes üniversite okumak zorunda değil

Bakan Selçuk'tan skandal açıklama: Herkes üniversite okumak zorunda değil

24 Ocak 2020 23:36

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek liselerini güçlendirerek üniversitedeki yığılmayı azaltmak istediklerini söylerken, “Üniversite öğrencisi sayısı çoksa o ülkede sorun vardır. Herkes üniversite okumak zorunda değil” dedi.


Bakan Selçuk, meslek liselerini güçlendirerek üniversitedeki yığılmayı azaltmak istediklerini söylerken, “Üniversite öğrencisi sayısı çoksa o ülkede sorun vardır. Herkes üniversite okumak zorunda değil” dedi.

Hürriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre Selçuk, “Eğitim mutabakat ister. Yani parti eğitimi olmaz. Milletin eğitimi olur. Ülkenin eğitimi olur. Hani o yüzden de hep böyle milletin ortak paydası nedir, oraya bakarak hareket etmek. Yoksa herkes kendi bakış açısıyla çocuk yetiştirmeye çalışır” dedi.

ERDOĞAN‘DAN TAM TERSİ AÇIKLAMA

Bakan, “herkes üniversite okumak zorunda değil” derken, Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı gün yaptığı açıklamada, Türkiye yükseköğrenim alanında özellikle son yıllarda büyük başarılara imza atmıştır. Üniversite sayımızın 76’dan 207’ye, öğretim elemanı sayımızın 70 binden 170 bine, öğrenci sayımızın da 1,6 milyondan 8 milyona yükselmiş olması, bu başarının en bariz ifadesidir” dedi.


AKP, milli eğitim bakanı, Bakan, Üniversite, Ziya Selçuk
ÖNCEKİ Dünyada virüs paniği! Fransa'da en az iki kişiye bulaştığı belirlendi SONRAKİ Elazığ'da 6 katlı bina çöktü! Enkaz altında kalanlar var