• USD  5,79
  • EURO  6,59
  • BORSA  95.421,05
  • ALTIN  265,20
SON DAKİKA

Bolton'u Ankara’da en çok ne sinirlendirdi?

Bolton'u Ankara’da en çok ne sinirlendirdi?

12 Ocak 2019 11:01

ABD Başkanı’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’u Ankara gezisi sırasında bir twitter mesajının sinirlendirdiği ortaya çıktı.


Habertürk yazası Serdar Turgut, Bolton’un Türkiye gezisi öncesinde yaptığı açıklamalarla tepki çeken Bolton’un Ankara temaslarıyla ilgili dedikoduları yazdı.

Turgut’un bugünkü yazısının bir bölümü şöyle:

 “Washington’un siyasi dedikodu çarkları hiç durmaz, bu şehir 7/24 siyasi dedikodu üzerine yaşar.
Bugünlerde ulusal güvelik ve dış politika çevrelerinin favori dedikodusu John Bolton ve onun son Türkiye temasları.
Deniliyor ki Bolton’un zaten çok dengeli olmayan ruh hali Türkiye gezisinde yaşanılanlardan sonra daha da bozulmuş. 
Yaşadığı diplomatik skandalı çevresine anlatırken hayli sinirlendiği ve yaşadıklarına hayli bozulmuş olduğu görünüyormuş.
Ve yine konuşulanlara göre Ankara’da yaşadıkları arasında en çok da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un Twitter’den attığı mesaja bozulmuş ve kızmış.

TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ 

"Başkan Erdoğan tarafından kabul edilmeyen ve bir basın toplantısı bile yapmadan apar topar Ankara’dan ayrılan Bolton için Twitter hesabından paylaştığı mesajında Altun, "Umarım kendisi dünyaca ünlü Türk misafirperverliğini tatmıştır" ifadesini kullanmıştı.
Okuduğumda beni tebessüm ettiren bu zeki mesajın Bolton’u bozması ve sinirlendirmesi normal tabii. Ama döndükten sonra aradan zaman geçmesine rağmen bunu hala daha etrafına anlatması canının bayağı yandığını da gösteriyor.

ACABA FARKINDA MI?

"Aslında Ankara’da yaşadıkları sadece kendisinin neden olduğu şeylerdi. 
İsrail’deyken öyle abuk sabuk konuşmasaydı, Ankara’da başına gelenlerin hiç birisi olmayabilirdi. 

"Ama ruhsal dengeleri zaten bozuk olduğundan hele İsrail konusu devreye girdiğinde iyice tuhaflaşabildiğinden neyi nasıl konuşacağını bazen unutabiliyor, dediklerinin nerelere varabileceğini, değerlendirmekten uzaklaşabiliyor. Biraz makul düşünebilse İsrail’de dediklerinin Ankara’da hiç hoş karşılanmayacağını herhalde onun bile görebilmesi gerekiyordu.
Ama yine dengesiz ruh haline yenik düştü ve kendini yine kaybedip konuştu ve sonra Ankara’ya geldi. Buradaki tecrübeli diplomatik çevreler Bolton’un Ankara'da yaşadıklarının taam bir diplomatik skandal olduğunu düşünüyorlar.
Açıkçası Altun’un o esprili ve son derece zeki mesajını da hak etti Bolton.Şimdi ise kızgınlığını etrafına ifade edip rahatlamaya çalışıyormuş.”

YAZININ TAMAMI


suriye, twitter, abd, ankara, mesaj, bolton
ÖNCEKİ Berkay'dan Arda Turan'a gözdağı SONRAKİ Devlet hastanesinde büyük skandal