• USD  7,23
  • EURO  8,60
  • BORSA  1.034,40
  • ALTIN  479,71
SON DAKİKA

FOX Erdoğan'a tarihi reyting yaptırdı, ATV ilk 100'de yok

FOX Erdoğan'a tarihi reyting yaptırdı, ATV ilk 100'de yok

16 Temmuz 2020 11:02

Medyafaresi.com özel haber- 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 21:00'de ulusa sesleniş konuşması yaptı. Bütün kanalların canlı yayında verdiği konuşma en çok FOX ekranlarında izlendi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz akşamı Ulusa Sesleniş konuşmasını tüm kanallar canlı yayınladı. Saat 21:00'de başlayan konuşma FOX ekranlarında da yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hain darbe girişiminin yıldönümündeki bu konuşması en çok FOX'tan izlendi.

Reyting sonuçlarına göre, FOX'taki canlı yayın, Erdoğan'a en yakın kanal olan ATV'deki Millete Sesleniş yayınına göre 4,5 kat daha fazla izlendi.

İşin en acı tarafına gelince, Erdoğan'ın damadının kontrolündeki ATV'nin Millete Sesleniş canlı yayını, AB grubu ölçümlerinde ilk 100 program listesine giremedi. ABC+ listesinde ise ancak 77. sıranın sahibi olabildi.

Bu sonuçlar gösteriyor ki, kamu bankalarının fonladığı yandaş televizyon kanallarının hiçbir ağırlığı ve etkisi kalmadı. Bağımsız habercilik yapan FOX'un Erdoğan'ın konuşmasını geniş kitlelere ulaştırmadaki etkisi, tüm AKP medyasının hayalinde bile göremeyeceği ölçülerde.

Türkiye'nin en çok izlenen ana haber ve sabah haberleri FOX'ta yayınlanıyor. Doğan Şentürk yönetimindeki FOX Haber'in reytinglerdeki tarihi başarısı ise dikkat çekiyor.

Örneğin Fatih Portakal ile FOX Ana Haber bütün kanalların ve haber kanallarının ana haber bültenlerinin toplamından daha fazla izleniyor.

Medyafaresi.com/ Derya Özkök


Recep Tayyip Erdoğan, FOX, tarihi reyting, Medyafaresi.com
ÖNCEKİ Profesörün tacizini 5 sayfalık mektupla anlattı SONRAKİ Yasak Elma hayranlarına müjde!