• USD  6,71
  • EURO  7,52
  • BORSA  108.097,27
  • ALTIN  371,98
SON DAKİKA

Genç yaşta kariyerine son verdi

Genç yaşta kariyerine son verdi

16 Ekim 2019 10:25

Türkiye'nin spor tarihine adını yazdırmış isimlerden biri olan cimnastikçi Tutya Yılmaz, 20 yaşında kariyerini sona erdirdiğini açıkladı.


Tutya Yılmaz, kararını duyurduğu bu mesajın altına birçok teşekkür paylaşımı da ekledi.

 
HAKKINDA YAPILAN YORUMA İSYAN ETMİŞTİ
Yaklaşık iki ay önce Tutya Yılmaz, sosyal medyada bir fotoğrafına yapılan yorum sonrası isyan etmişti.

Tutya Yılmaz, bir fotoğrafına gelen yorum sonrasında Twitter’dan çarpıcı bir paylaşımda bulunmuştu.

 
 İR GENÇ KIZ OLARAK SÖYLEYECEKLERİM VAR!!!
Bugün bu fotoğrafın altına başka şeyler yazmayı planlamıştım fakat hikâyelerimden birine gelen densiz bir yorum üzerine fikrimi değiştirdim.

Yaptığı paylaşımda Tutya Yılmaz, şu ifadeleri kullanmıştı:

“BİR GENÇ KIZ OLARAK SÖYLEYECEKLERİM VAR!!!”

Bugün bu fotoğrafın altına başka şeyler yazmayı planlamıştım fakat hikâyelerimden birine gelen densiz bir yorum üzerine fikrimi değiştirdim.

Bir genç kız olarak söylemek istediğim bazı şeyler var. Ben bir sporcuyum ve yaptığım spor gereği vücudum normal bir bireye göre daha kaslı! Bu, zaman zaman benim de takıldığım bir konu; hatta fazla kaslı çıktığım birçok kareyi de koymuyorum.

Bugün bu fotoğrafı paylaşmadan önce, çok kaslı durduğumu düşündüm ve fotoğrafı ne kadar sevsem de paylaşmaktan çekindim. Çok sevdiğim ve fikrine güvendiğim birkaç kişiye fotoğrafı attım ve yorumlarını sordum. Çünkü her ne kadar takmıyorum bu tür yorumları desem de zaman zaman insanın kalbini kırılıyor, çünkü nihayetinde ben de bir insanım…

Sonra bir karar aldım ve bundan sonra kim ne derse desin kafama takmayacağım. Bu kendime verdiğim değerli bir söz. Çünkü ben buyum ve ben kendimi bu halimle seviyorum.

Senin “Kas Yığını” dediğin şey benim 16 yıllık emeğim, gözyaşım, döktüğüm ter, harcadığım emek, kaçırdığım mezuniyetim ve yazamadığım bir dünya şey…

Senin “Kas Yığını” diyerek küçümsemeye çalıştığın şey benim başarı hikayem…

Kimin ne dediği, vücudum hakkında ne düşündüğü umrumda değil. Çünkü kendimi seviyorum, kendime ve emeğime saygı duyuyorum.

Bunu buraya yazıyorum, çünkü beni örnek alan çok sayıda insan var. Ve onlara öz güvenin, kendini sevmenin, “elalemi” takmamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istedim. Kendinizi sevin arkadaşlar, çünkü kendini seven herkesi, her şeyi sever…”


tutya yılmaz
ÖNCEKİ Mucize Doktor'un ünü sınırları aştı SONRAKİ Hapisten çıktı harekata komutanlık yaptı