• USD  6,86
  • EURO  7,73
  • BORSA  115.748,47
  • ALTIN  392,14
SON DAKİKA

Hürriyet’in manşetine büyük tepki…

Hürriyet’in manşetine büyük tepki…

05 Haziran 2020 11:28

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması kararı alınırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Hürriyet’in manşetinde yer alan haberinde, “Sokak yasağı yok” başlığı atılmıştı.


İçişleri Bakanlığı genelgesine göre; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere 15 ilde hafta sonu için sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA “YASAK YOK” DEMİŞTİ
Hürriyet Gazetesi ise, 4 Haziran Perşembe günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sokak yasağı yok” sözlerini manşetine taşıyarak çıkmıştı.Haberde Koca’nın, “Sokağa çıkma kısıtlaması daha çok en son 15 ilkimizde gerçekleşmişti. İllerdeki geçişlerin kısıtlandığı bir durumdu. Önümüzdeki dönemde hafta sonu ile ilgili genel bir düşünce yok” ifadelerine yer verilmişti.

ZAFER ARAPKİRLİ’DEN OLAY YORUM
Gazeteci Zafer Arapkirli, Hürriyet’in manşetini dikkat çeken bir şekilde yorumladı.Twitter hesabından gazete küpürünü paylaşan Arapkirli, Ahmet Hakan’a imada bulunarak şu ifadeleri kullandı:

 " bundan sonra senin adın “Ofsayt Aamet” olsun."


ahmet hakan, hürriyet
ÖNCEKİ Cinsellikte koronavirüs tedbirleri açıklandı! SONRAKİ Sokağa çıkma yasağı iptal edildi