• USD  5,77
  • EURO  6,43
  • BORSA  97.149,04
  • ALTIN  279,20
SON DAKİKA

İmamoğlu'ndan belediye dosyaları siliniyor iddiası...

İmamoğlu'ndan belediye dosyaları siliniyor iddiası...

03 Nisan 2019 20:57

İmamoğlu: "İptal edemedikleri bazı dijital verileri iptal etmek için nasıl destek istediklerini biliyorum. "


 Yerel seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre önde olan CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bazı belgelerin iptal işlemleri yapıldığını belirterek, önemli açıklamalar yaptı.

İmamoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminde parti teşkilatı başarısız olmuş olabilir, birbirlerini suçluyor olabilir. Bu süreç sonrasında bu hesaplaşma zeminini bizim üzerimizden yapmaya çalışıyor olabilir, İstanbul halkını da buna dahil etmeye çalışıyor olabilirler. Ama bilsinler burada CHP var, biz varız, ben varım, çok kararlı ve sürece hakim bir şekilde bu takip ediyoruz. Yapmasınlar. Dünya bu şehrin seçimini takip ediyor. 3-5 kişi sanki elinden oyuncağı alınmış gibi davranarak Türkiye'nin itibarını zedelemesinler."

"EN GÜVENİLİR SEÇİM BİZDE DİYORLARDI"

"Türkiye en güvenilir seçim mevzuatına sahiptir, en güvenilir ülkedir’ diyen hükümet adına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına açıklama yapan beyanatları tek tek sıralayabilirim. Ne oldu da bir anda bu seçim Türkiye’nin en şaibeli seçimidir diyebilecek noktaya gelindi."

" Ben burada sadece bana verilen oyları değil, İstanbul'un kararını savunuyorum. En başta benim AK Partili hemşehrilerime sesleniyorum. Onların vicdanında da bu sürecin sorgulandığını biliyorum. Bu seçimin kaybedeni yok. Bu seçimin 16 milyon kazananı var. Bu gün aynı yaklaşımımız devam etmektedir."

"İSPARK'TA NELER OLDUĞUNU BİLİYORUZ"

"Bir başka boyut zaman kazanılıyor olabilir. İstanbul’da kaybedilecek tek bir dakika bile yoktur. Zaman kazanılıyor. İBB içerisinde içeride neler olabileceğine dair bir takım duyumlarımız ve tespitlerimiz var. Somut tespitlerimiz var. İptal edemedikleri bazı dijital verileri iptal etmek için nasıl destek istediklerini biliyorum. Bu iki gün içerisinde İSPARK’ta neler olduğunu da biliyoruz. (Park ücretlerinin arıza olduğu gerekçesiyle dijital sisteme işlenmemesi)"

“Bir önek; Bakırköy’deki 1239 nolu sandıkta, CHP oyu 177 ama YSK’de 1 olarak işlenmiş. Hâlâ düzeltilmedi. Bunların daha onlarcası var. Düzeltilen düzeltilmeyen. AK Parti’nin de var. Bunlar var, olacak. Ama sonuca etki etmez.

"BİR AN ÖNCE YETKİMİZİ BİZE VERİN"

“Tekrar söylüyorum yazıktır, günahtır, toplumun vicdanını sızlatmayın bir an önce yetkimizi bize verin, İstanbul’un zaman kaybına uğratmayın.”

"DÜNYANIN SONU DEĞİL"

“Dünyanın sonu değil, bakın 16 milyon insan mutlu. Toplumun bu huzurunu bu kabulleniş biçimini yetkili kişiler de anlasınlar ve gereğini yapsınlar. Bu işin, bugün yarın neticelenmesi acildir, elzemdir."

BAHÇELİ VE ERDOĞAN'A SESLENDİ

"MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye seslenmek istiyorum seçim 1 oyla da kazanılır doğru. Bunca yıllık siyasi tecrübesine güvenerek bu sürece dair katkılarını talep ediyorum. Bu süreci kişisel kaygıları, ihtirasları yaptıkları hatalar, başarısızlıklar üzerinden kendi aralarındaki, kavgaları milli sorunlar bağlamaya çalışmaları konusunda ben Sayın devlet Bahçeli’nin katkı sunmasını özellikle talep ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bunu istiyorum."

"Aynı seçilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürece katkı sunmasını istiyorum. Bu ısrarımda devam edeceğim, her gün hatırlatacağım"

"KAZANANIN ELİNİ KALDIRMAK BU KADAR ZOR MU?"

"(1994 seçiminin ardından Tayyip Erdoğan, Necmettin Erbakan ve Nurattin Sözen'in el ele olduğu fotoğrafı gösterdi) 1994, Refah Partisi genel başkanı geliyor SP  belediye başkanı Nurettin Sözen o dönem seçimi kazanan Sayın Erdoğan ikisinin elini ayağa kaldıran rahmetli Necmettin Erbakan. Hangi dönemi yaşıyoruz, nereye geldik ya. 25 yıl önce, 25 yıl sonra kazananın elini ayağa kaldırmak bu kadar zor mu?

KENDİSİNE İBB BAŞKANI DEDİ

"Çağrım budur, adalet istiyorum"

Ekrem İmamoğlu konuşmasını kendisine "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" diyerek tamamladı.

SOSYAL MEDYADA #MazbatamızıVerin KAMPANYASI

İmamoğlu'nun açıklamasınn hemen ardından Twitter'da "#MazbatamızıVerin" etiketi TT (Trend Topic) listesinde ilk sıraya yükseldi. 

İMAMOĞLU VİDEO YAYINLADI: SEVGİLİ İBB ÇALIŞANLARI, GÖNLÜNÜZ RAHAT OLSUN

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yayınladığı bir video ile İstanbul Büyükşehir Belediyesin bünyesinde çalışan emekçilere sesledi. İmamoğlu, İBB emekçilerine "Gönlünüz rahat olsun. Bizimle çalışmaktan, İstanbul için üretmekten keyif alacağınız bir dönem olacak" dedi.

 

 


chp, akp, istanbul, mazbata, imamoğlu, büyükşehir belediyesi, digital veri
ÖNCEKİ AA'nın Ankara oylarının sayıldığı haberine CHP'den tepki SONRAKİ İmamoğlu-Yıldırım sinir bozma atışması...