• USD  5,80
  • EURO  6,59
  • BORSA  95.421,05
  • ALTIN  265,20
SON DAKİKA

İmamoğlu'ndan sandık güvenliği hamlesi

İmamoğlu'ndan sandık güvenliği hamlesi

08 Ocak 2019 10:24

CHP'nin İstanbul belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, oy güvenliğini sağlamak amacıyla Anadolu yakasında sandık güvenlik merkezi oluşturduğunu söyledi.


İstanbul belediye başkanlığına aday olan Ekrem İmamoğlu, 24 Haziran seçimlerindeki düş kırıklığının farkında olduğunu belirterek, “Sandık güvenliğini sağladığımıza seçmenimizi inandırabilirsek yüksek katılımı gerçekleştirebiliriz” dedi.

SEÇİM SONUÇLARI ANINDA MERKEZE GELECEK
Cumhuriyet gazetesinden Emre Kongar’ın yazısına göre, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini yürüten İmamoğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerde ‘sandık güvenliği sorununu’ ilk sıraya aldığını kaydetti.

Partinin ve il örgütünün kurduğu ve kuracağı bütün seçim merkezlerine ek olarak ‘sandık güvenlik merkezi’ oluşturacağını belirten İmamoğlu, bu merkezin sandık sonuçlarını hem dijital hem de fiili olarak izleyeceğini dile getirdi. Buna göre, sonuçlar dijital olarak merkeze aktarılırken, tutanakların kopyaları, araçlarla toplanacak. İmamoğlu, bunun için şimdiden araç ve gönüllü planlaması yapılmaya başlandığını belirtti.


 


chp, seçim, istanbul, sandık, seçmen, ekrem imamoğlu
ÖNCEKİ Cumhurbaşkanlığı'na yakınım diyerek dolandırdı SONRAKİ Eğitime 25 ilde kar tatili