• USD  6,45
  • EURO  7,18
  • BORSA  88.125,04
  • ALTIN  318,91
SON DAKİKA

İran'la tren seferleri durduruldu

İran'la tren seferleri durduruldu

24 Şubat 2020 11:56

TCDD, Türkiye- İran arasında karşılıklı olarak işleyen Transasya Ekspresi ve Van Tahran yolcu treni ile yük tren seferlerini geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.


Türkiye, İran'da ölümle sonuçlanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeni ile dün sınır kapılarını kapatmasının ve İran'dan Türkiye'ye olan tüm uçuşları durdurmasının ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. TCDD, Türkiye- İran arasında karşılıklı olarak işleyen Transasya Ekspresi ve Van Tahran yolcu treni ile yük tren seferlerinin 23 Şubat Pazar günü saat 17.00 itibariyle geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, İran'da koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleşen ölümler üzerine Türkiye'nin İran sınırı kapattığı hatırlatılarak, şöyle denildi:

"Türkiye- İran arasında karşılıklı olarak işleyen Transasya Ekspresi ve Van Tahran yolcu treni ile yük tren seferleri 23 Şubat Pazar günü saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu. Bilindiği üzere, Türkiye ile İran arasındaki demiryolu ile yolcu bağlantısı; Ankara-Tahran-Ankara arasında haftada bir gün çalışan Trans Asya treni ve Van-Tahran-Van arasında haftada bir gün çalışan Van-Tahran treni ile sağlanıyordu."

İRAN'DA ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Öte yandan İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12'ye yükselirken, virüsün bulaştığı kişi sayısı 47 oldu. 


iran, Tren, Koronavirüs
ÖNCEKİ Süleyman Soylu FETÖ konusunda Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti SONRAKİ Davutoğlu'nun masasında Erdoğan'ı üzecek anket