• USD  8,74
  • EURO  10,37
  • BORSA  1.391,06
  • ALTIN  497,06
SON DAKİKA

Loto'yu üstüste kazanan talihli konuştu

Loto'yu üstüste kazanan talihli konuştu

04 Temmuz 2020 12:02

20 gün arayla iki kere ve aynı sayılarla bildiği açıklanan talihlinin 23 yıldır hep aynı sayılarla loto oynadığı açıklandı. Habertürk televizyonunda talihliye ait olduğu belirtilen açıklamalar yayınlandı.


Milli Piyango’nun 20 gün ara ile yapılan Sayısal Loto çekilişinde çıkan aynı sayılarla iki kere ikramiye kazanan talihli 23 yıldır hep aynı rakamlarla Sayısal Loto oynadığını açıkladı.


Habertürk TV haber bülteninde, talihliye ulaşıldığı belirtilerek kendisine ait olduğu ifade edilen açıklamalar aktarıldı.

Sayısal Loto’nun 6 Haziran’daki çekilişinde 5-11-24-39-41-44 şanslı numaralar olarak ilan edildi ve 644 kişi 5 numarayı bilerek 995’er bin lira kazandı. 27 Haziran’da ise bu kez 5-11-24-30-39-41 sayıları küreden düştü ve bu sayıları bilen iki kişi 1 milyon 360 bin lira kazandı. Böylece her iki çekilişte de 5-11-24-39-41 numaraları çıkmış oldu. Üstelik ilk çekilişte 5, ikinci çekilişte 6 bilen talihlilerden biri de aynı kişiydi. Bu tesadüf sosyal medyada çok tartışıldı ancak Milli Piyango’dan açıklama gelmedi.

Ankara Çankaya’da yaşadığı ve Telekom’dan emekli elektronik mühendisi olduğu belirtilen söz konusu talihli, televizyon kanalının muhabiri Esra Nehir’e yaptığı belirtilen açıklamasında 23 yıldır, yani Sayısal Loto’nun başlangıcından bu yana hep aynı sayıları oynadığını belirtti. 23 yıl önce evde ailesi ile Sayısal Loto oynamaya karar verdiğinde bir çekiliş yaptığını ve bu sayıların çıktığını belirten talihli, hep aynı sayıları oynama kararını ise o zaman ABD’de aynı yöntemle büyük ikramiye kazanan bir talihli ile ilgili haberleri okuyunca karar verdiğini söyledi.

20 gün arayla ikramiye kazanmasına çok sevindiğini ancak aynı sayıların kazanması ile ilgili haberler üzerine ikinci ikramiyeyi alamayacağı için endişelendiğini belirten talihli bundan sonra da aynı sayıları oynamaya devam edeceğini belirtti. Habertürk TV talihlinin önceki yıllarda oynadığını belirtti Sayısal Loto kuponlarına ait olduğunu belirttiği görüntüler de yayınladı.


abd, milli piyango, sayısal loto
ÖNCEKİ TBMM yüksek riskli bölge oldu SONRAKİ Erdoğan'ı kızdıracak anketi açıkladı