• USD  5,71
  • EURO  6,38
  • BORSA  102.556,15
  • ALTIN  260,64
SON DAKİKA

Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a jet yanıt

Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a jet yanıt

25 Mart 2019 10:14

İHA Seçim Özel Yayını'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mansur Yavaş'a yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yavaş ise Twitter'dan yanıt verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı seçim özel programında yerel seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Mansur Yavaş'la ilgili de konuştu.


Erdoğan, "Böyle bir insanın (Mansur Yavaş) Ankara gibi yere belediye başkan adayı olması hazmedilemez. Üstelik bir de bu adam Yavaş, vergi noktasında da vergi kaçakçısı, bir de bu var. Şu anda Maliye Bakanlığı kayıtlarında bu durumda geçiyor. Bu zatın (Mansur Yavaş) zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda. Yüksek Seçim Kurulu'nun gelecekte bu işi çok daha farklı ele alması gerek. GBT sisteminin ben doğru çalıştığına inanmıyorum. GBT sisteminin çok daha doğru çalışması lazım. Bu tür adamların bir defa adaylıklarının daha baştan silinip atılması lazım." ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ'TAN YANIT

Erdoğan'ın bu sözlerine Mansur Yavaş ise Twitter'dan yanıt verdi.

Yavaş, “Anayasanın (38/4.m) ve AIHS (6/2.m) uyarınca bir kişi suçluluğu mahkeme kararları ile hükmen sabit oluncaya kadar masumdur. Bu hem ceza hukukunda insanlığın ortak mirası bir ilke, hem de pozitif hukukumuzun amir hükmüdür. Herkesi bağlar. Mecelle'ye göre Beraat-ı Zimmet asıldır” ifadelerini paylaştı.


seçim, cumhurbaşkanı, mansur yavaş, mecelle
ÖNCEKİ Acıpayam yine sallandı SONRAKİ Dolar güne hızlı başladı