• USD  6,85
  • EURO  7,75
  • BORSA  116.603,97
  • ALTIN  390,46
SON DAKİKA

Seren Serengil'e ikinci hapis şoku

Seren Serengil'e ikinci hapis şoku

09 Nisan 2018 10:31

Gülben Ergen'den sonra Işın Karaca da Seren Serengil’in 6 aya kadar disiplin hapsine çarptırılmasını talep etti


Işın Karaca, sunduğu magazin programında kendisi hakkında yayınlar yapan Seren Serengil hakkında yayınların durdurulması için mahkemeden ihtiyadi tedbir kararı aldırdı.


Karar icra memurları aracılığıyla Seren Serengil’e tebliğ edilmek istendi. Dilekçede Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu’na, haklarında verilen ihtiyadi tedbir kararının ve öneminin izah edildiği, söz konusu izahatların tutanak altına alınarak icra memuru vasıtası ile ihtiyadi tedbir kararının infazının sağlandığı belirtildi. Ancak hakkında ihtiyati tedbir kararı verilen taraflardan Seren Serengil’in mahkemenin kararının kendisine tebliğ edilmediğini söyleyerek, bu şekilde infaz ya da tebligat işlemi olamayacağını ileri sürdüğü ve söz konusu tutanağı imzalamadığı belirtildi.

 

Dilekçede Cengiz Semercioğlu ve Seren Serengil’in mahkemece verilen kararı canlı yayında eleştirdikleri ardından ise programın sair anlarında da Işın Karaca ve eski eşi hakkında yayın yapmaya devam ettikleri ifade edildi.

MAHKEME İFADELERİNİ ALMAK İÇİN TEBLİGAT ÇIKARDI
Emre uymadıkları ve aynı zamanda tedbir kararına aykırı davrandıkları belirtilerek bir aydan altı aya kadar disiplin hapsi ile cezalandırılmaları talep edildi. Mahkeme ifadelerini almak için Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu’na tebligat çıkardı.

 
SEREN SERENGİL'İN İLK HAPSİ OLMAYACAK!

Gülben Ergen de "Duymayan Kalmasın" programında yaptığı yayınlar nedeniyle Seren Serengil’e tedbir kararı aldırmıştı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Seren Serengil'in programında ve Instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdüğünü iddia eden Gülben Ergen’in başvurusu üzerine mahkeme Seren Serengil’in 3 gün süreyle zorlama hapsine karar verdi. Kararın üzerine Seren Serengil 3 gün hapis yattı.


mahkeme, gülben ergen, seren serengil, cengiz semercioğlu
ÖNCEKİ Suriye'de askeri üsse füze saldırısı SONRAKİ Euro'da yeni rekor