• USD  6,29
  • EURO  7,39
  • BORSA  97.988,16
  • ALTIN  242,16
SON DAKİKA

Sınırda askeri hareketlilik arttı

Sınırda askeri hareketlilik arttı

11 Ekim 2017 18:02

Türkiye'nin Suriye sınırındaki Hatay'ın Reyhanlı ilçesinin Oğulpınar Mahallesi'ne askeri araç sevkiyatı devam ediyor. Hatay Valiliği, sınır bölgesinde gazetecilerin görüntü almasını yasakladı.


Suriye'nin İdlib kentindeki çatışmasızlık bölgesi için hazırlık yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, batı kentlerindeki birliklerden Hatay'a askeri araç ve gereç sevkiyatını sürdürüyor. Reyhanlı İlçesi'nin Oğulpınar Hudut Karakolu bölgesinde yoğunlaşan hareketlilik bugün de devam etti. Tren ve karayoluyla İskenderun ve Kırıkhan İlçesi'nden geçiş yapan askeri araçlar halkın sevgi gösterileri arasında bölgeye intikal etti.

GAZETECİLER BÖLGEDEN ÇIKARTILDI

İdlib operasyonunun başladığı günden bu yana Oğulpınar Karakolu'nu gören 


bölgeye yerleşip askeri hareketliliği görüntüleyen gazeteciler de Hatay Valiliği kararı ile bölgeden çıkartıldı. Sabah saatlerinde askerler tarafından karar tebliğ edilen gazeteciler, güncel gelişmeleri takip etmek için Cilvegözü Gümrük Kapısı'na geçti ancak yasak nedeniyle sınırdaki hareketliliği görme olanağı ortadan kalktı.

 Suriye sınırında sıcak saatler! Çok sayıda zırhlı araç sevk edildi
GAZİANTEP'TE DE ASKERİ KONVOY YOLA ÇIKTI

Gaziantep 5. Zırhlı Tugay komutanlığı'ndan 42 araçlık konvoy polis eskortluğunda yola çıktı. Şanılurfa istikametine seyreden konvoyda ambulanslar ve tankerler yer alırken, arkalarında römorkların bağlı bulunduğu kamyonlarda ise tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu öğrenildi. Gaziantep otobanında Şanlıurfa istikametine seyir eden konvoya polis ekipleri de eşlik etti.


suriye, hatay, reyhanlı, konvoy, sınr, askri, römork
ÖNCEKİ CHP'li vekilin sıradışı eylemi SONRAKİ O görüşmede neler konuşulduğu ortaya çıktı