• USD  6,86
  • EURO  7,73
  • BORSA  115.748,47
  • ALTIN  392,14
SON DAKİKA

Sokağa çıkma yasağında nereler açık?

Sokağa çıkma yasağında nereler açık?

30 Mayıs 2020 10:27

Sokağa çıkma yasağı kapsamında bugün ve yarın açık olacak yerler açıklandı. Peki, kısıtlama kapsamında market ve bakkallar açık olacak mı? Manav, kasap, kutuyemişçiler açık olacak mı? İşte detaylar.


Korona virüsü tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 15 ilde gün içerisinde market ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar bu soruların cevabını araştırıyor. Peki, bakkal ve marketler kaça kadar, açık mı?  Merak edilen sorular İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede cevabını buldu. İşte, merak edilen soruların cevabı…

MARKETLER BUGÜN AÇIK MI?

Kısıtlamanın olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek.

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.


Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

FIRINLAR İKİ GÜN AÇIK

30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile buraların sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.)

Söz konusu günler, vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.


yasak, sokak, fırın
ÖNCEKİ Burhan Kuzu Hanım Ağayı Mecliste ağırlamış SONRAKİ Zeynep'in annesinden yürek yakan sözler