• USD  8,53
  • EURO  10,12
  • BORSA  1.431,78
  • ALTIN  495,70
SON DAKİKA

Sokakta donarak can veren vatandaşın ölümüne AKP'li belediye ecel işte dedi

Sokakta donarak can veren vatandaşın ölümüne AKP'li belediye ecel işte dedi

13 Ocak 2020 22:04

Van’da bir yurttaşın donarak hayatını kaybettiği belirtildi, AKP’nin kayyum belediyesi vefat ilanında “ecel” dedi!


Van’da atık toplayarak geçimini sağlayan Mevlüt Dayan isimli vatandaşın soğuktan donarak can verdiği iddia edildi.

Van’da atık toplayarak geçimini sağlayan Mevlüt Dayan isimli vatandaşın soğuktan donarak can verdiği iddia edildi. Kent merkezinde gece saatlerinde atık toplayan Mevlüt Dayan (34) adındaki vatandaş uyuduğu sokakta soğuktan hayatını kaybetti.

Van yerel basınındaki haberlere göre, Dayan’ın cansız bedeni İpekyolu İlçesi’nde Vali Mithatbey Münibüs Durağı’nın olduğu yerdeki bir sokakta bulundu. Dayan’ın geceleri kent merkezinde katı atık toplayarak geçimini sağladığı o gece atık topladıktan sonra gece ateş yakarak ısınmaya çalıştığı yerde soğuktan dolayı hayatını kaybettiği belirtildi.

Dayan’ın cansız bedenini sokaktan geçen mahalleliler gördü
Olayı ilk gören görgü tanıklarından Tayfun Dayan adındaki kişi, Mevlüt Dayan’ın her zaman kent merkezinde arkadaşlarıyla atık topladıklarını ve geçimlerini de bununla sağladıklarını açıkladı. Sokaktan geçerken tesadüfen olaya denk geldiğini belirten görgü tanığı Dayan, yoksulluktan kaynaklı bu işin yapıldığını, Mevlüt Dayan’ın cansız bedenini kolinin içinde tesadüfen gördüğünü söyledi. Olayın duyulması üzerine hayatını kaybeden Mevlüt Dayan’ın akrabaları olay yerine geldi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.


ÖNCEKİ İstanbul’da su kesintisi! SONRAKİ Irak'tan acı haber: 2 şehit