• USD  6,95
  • EURO  8,18
  • BORSA  1.126,90
  • ALTIN  441,56
SON DAKİKA

Tanal: Tutuklu ve hükümlülerin günlerdir banyo yapamadığı iddiası doğru mudur

Tanal: Tutuklu ve hükümlülerin günlerdir banyo yapamadığı iddiası doğru mudur

20 Temmuz 2019 12:40

CHP İstanbul Milletvekilli Mahmut Tanal, Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda koğuşlarda tahta kuruların cirit attığına ilişkin kendisine iletilen iddiaları Meclis’e taşıdı.


Tanal, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e yönelik soru önergesinde, “Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu ve hükümlülerin insani olmayan koşullarda barındırıldığı iddiası doğru mudur” diye sordu.

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda hijyen eksikliği olduğuna ilişkin sizlere ulaşan herhangi şikayet dilekçesi var mıdır? Şayet var ise şikayetler dikkate alınıp cezaevinde gerekli incelemeler yapılmış mıdır?

Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu ve hükümlülerin insani olmayan koşullarda barındırıldığı iddiası doğru mudur? Şayet doğru ise cezaevi şartlarının iyileştirilmesi konusunda ne tür bir çalışma başlatmayı düşünüyorsunuz?

Cezaevinin sağlık şartları yönünden elverişsiz olduğu, koğuşlarda tahta kurularının cirit attığı iddiası doğru mudur? Koğuşların tahta kurularından arındırılması için gerekli temizlik ve ilaçlama neden yapılmamaktadır?

Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu kantininde tutuklu ve hükümlülerin ihtiyaç duyduğu ürünler, temizlik malzemeleri, havlu ve çarşaf mevcut mudur? Kantindeki ürün yelpazesi dikkate alındığında Cezaevi sakinlerinin taleplerine cevap vermekte yetersiz mi kalınıyor?

Tutuklu ve hükümlülerin günlerdir banyo yapamadığı iddiası doğru mudur?

(Turkiyegundemi.com)


mahmut tanal, Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu
ÖNCEKİ 45 yıl önceki TBMM gizli belgelerinde Kıbrıs tartışması: Ecevit ABD’ye nasıl rest çekti? SONRAKİ Ayhan Sefer Üstün: İstiyorlar ki; Davutoğlu gerçekleri söylemesin