• USD  6,81
  • EURO  7,58
  • BORSA  107.266,19
  • ALTIN  381,34
SON DAKİKA
EKONOMİ
Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak? İşte olası zam senaryoları

2020'de asgari ücret 2 bin 222 TL mi olacak?

Milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı için ilk toplantı 2 Aralık'ta yapıldı. Yarın ikinci toplantı yapılacak ve milyonların merakla beklediği maaş zammında bir adım daha öteye gidilecek. Peki yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak?

1 Ocak'tan itibaren Yeni Türk Lirası banknotlarının değeri kalmayacak

Merkez Bankası'ndan para yenileme kararı

Merkez Bankası, E8 Emisyon Grubu YTL banknotların 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren değerlerini tamamen yitireceğini duyurdu. Banka, söz konusu banknotların Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası şubelerinden değiştirilebileceğini belirtti.

Kolay kredi çetesine dikkat!

Kolay kredi çetesine dikkat!

İstanbul'da geçim sıkıntısı çeken emeklileri kredi vaadiyle dolandırarak maaşlarına haciz koyan çete üyelerinin sorgusu sürüyor

THY içki servisini azalttı

THY içki servisini azalttı

Türk Hava Yolları (THY) kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında içki ikramında kısıtlamaya gitti. Kısa uçuşlarda Rakı, Cin ve Votka tamamen kaldırıldı.

Vakıflar Bankası'nın yüzde 58.5 oranındaki hissesi Hazine ve Maliye Bakanlığı'na devredildi

Vakıflar Bankası'nın yüzde 58,5'i Hazine'de

Vakıflar Bankası'nın yüzde 58,5 oranındaki hissesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na devredildi. Devir işlemleriyle ilgili Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yeni Akit'ten AKP'ye şok tepki: Ece Erken'in elektrik faturası isyanını manşet yaptılar

Ece Erken'in fatura isyanı!

AKP'ye yakın Beyaz TV Sunucusu Ece Erken, 1,5 aydır oturmadığını söylediği evine 602 TL fatura gelmesi üzerine sosyal medya hesabından "Enayi yerine koymayın bizi, bu milleti" dedi. Akit gazetesi de bu isyanı manşete taşıdı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 2020 yılı asgari ücretinin en az net 3 bin 200 TL olmalı

DİSK'in asgari ücret talebi: Net 3 bin 200 TL

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, hem geçim ücreti hem de milli gelir artışı dikkate alındığında 2020 yılı asgari ücretinin en az net 3 bin 200 TL olması gerektiğini söyledi.

24 Kasım'da yapılan arabuluculuk sınavına, TBMM'de bulunan 200 milletvekili de katılmış

22 bin lira maaş vekillere az geldi!

Adelet Bakanlığı'nın geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve birçok tanıdık ismin de yaptığı arabuluculuk sınavına yaklaşık 22 bin lira maaş alan milletvekillerinin de girdiği ortaya çıktı.

Bakan Selçuk: Avrupa ülkesini asgari ücret konusunda geride bıraktık

Avrupa'daki asgari ücretler dudak uçuklatır!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Asgari ücretin satın alma gücüne baktığımızda AB'ye üye ve aday ülkeler sıralamasında 2002 yılı başında 15 sıradayken bu yıl 10. sıraya yükselmiş durumdayız" dedi.

Cem Uzan'ın suçladığı Abdüllatif Şener'den sert yanıt

Cem Uzan'ın suçladığı Şener'den sert yanıt

CHP Konya Milletvekili,Abdüllatif Şener, Cem Uzan’ın, sosyal medya hesabından, “Uzan Ailesi'ne kurulan kumpasın sorumlusu hırsızlar Ali Babacan-Abdüllatif Şener" açıklamalarıyla ilgili Medyafaresi.com'a önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük pazarlık bugün başlıyor

Büyük pazarlık bugün başlıyor

Asgari ücrette Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak zam oranını belirlemek için ilk toplantı bugün Ankara'da yapılacak

Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Milyonlarca çalışanın gözü yarınki toplantıda

Asgari ücret son dakika! Kritik gün yarın

Asgari Ücret Tespit Komisyonu yarın ilk toplantısını yapıyor. 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren görüşmelerde, taraflar zam beklentilerini konuşacak.

Zimmetine 6 Milyon geçiren İcra Müdürü Savcılığı suçladı

Zimmetine 6 Milyon geçirdi, Savcılığı suçladı

6 milyon 162 bin 398 lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla kardeşiyle birlikte tutuklu yargılanan Sedat Dilber, 32 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Dilber, mahkemede, savcılığın denetimlerini eleştirip, “Savcılık denetim yapsaydı olay ortaya çıkardı” dedi.

Türkiye’de 200 bin milyoner, 17 milyon yoksul var

Türkiye’deki milyoner ve yoksul sayısı kaç?

Geçen yıl sonunda 180 bin 126 olan milyoner sayısı, 10 ayda 33 bin 864 kişi arttı. Tüketici Hakları Derneği ise, Türkiye'de halkın yaklaşık yüzde 20'sinin 2 bin 102 liralık açlık sınırının altında yaşadığını açıkladı.

Fitch'den son dakika Türkiye açıklaması

Fitch'den son dakika Türkiye açıklaması

Avrupa ülkelerinin görünümüne ilişkin değerlendirme raporunda Türk ekonomisinde toparlanmanın devam etmesinin, enflasyonun düşmesinin ve cari açığın kontrol altında kalmasının beklendiğine vurgu yapıldı.

Bakan Turhan'dan Atlas Havayolları açıklaması: Teminatı nakde çevrilecek

Bakan Turhan'dan Atlas Havayolları açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Uçuşlarını durdurduğunu açıklayan Atlas Global Havayollarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğündeki 500 bin dolarlık teminat mektubu nakde çevrilecek." dedi.

Ali Babacan’ın akıl hocası Daron Acemoğlu mu?

Ali Babacan’ın akıl hocası Daron Acemoğlu mu?

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, kurucusu olduğu AKP’den istifa eden ve yeni parti hazırlıkları içinde olan Ali Babacan’ın ekibindeki isimleri yazdı.

BRC’nin Türkiye CEO’su: 2030 yılına kadar dizel araçlar kademeli olarak üretimden kalkacak

Dizel araçların sonu yakın

Dünya Sağlık Örgütü tarafından hem çevreye, hem de insanlara zarar verdiği onaylanan 'dizel motorlu' araçların laboratuvar testlerine göre yaklaşık 10 kat daha fazla zararlı olduğunun ortaya çıkması, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada dizel araçların yasaklanması sürecini başlattı.

Hazır giyim markası Sarar, yüzde 15-20 oranlarında küçülmeye gidiyor

Sarar: Tazminatlar 6 taksitte ödenecek

Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, 'emekliliği gelen işçilerin yerine gençlerin alınması için küçüldüklerini' belirtti. Cemalettin Sarar imzasıyla işçilere gönderilen yazıda, personel azaltımına gidileceği ve toplu tazminat ödenmeyeceği bildirildi.

AtlasGlobal’den son dakika kararı: Tüm uçuşlarını durdurdu

AtlasGlobal tüm uçuşlarını durdurdu

AtlasGlobal, bugün yaptığı açıklamada, 26 Kasım saat 19.30 itibari ile uçuşlarına ara verme kararı aldığını bildirdi.