• USD  5,89
  • EURO  6,54
  • BORSA  121.474,75
  • ALTIN  294,46
SON DAKİKA
POLİTİKA
Süs bitkileri sektörü de sıkıntıda

Süs bitkileri sektörü de sıkıntıda

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Türkiye’deki süs bitkileri sektörünün ve süs bitkileri üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı.

İşte AKP iktidarının enkazı raporu: 875’i çocuk 41 bin kişi öldürüldü

AKP iktidarının enkazı raporu!

AKP İktidarlarının Hak İhlalleri Enkazı’ isimli raporda, Türkiye’de son 17 yılda yaşam hakkına yönelik yoğun ihlaller yaşandığı, bu nedenden ötürü 41 bin 694 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Ölenlerin 875’inin ise çocuk olduğu açıklandı.

Avcılar Belediye Başkanı'ndan oturma eylemi

Avcılar Belediye Başkanı'ndan oturma eylemi

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, ilçedeki binaların depreme karşı güçlendirilebilmesi için hazırladıkları imar planı notu değişikliğinin 4 aydır çoğunluğun AKP’de olduğu İBB Meclisi’nde gündeme alınmamasını protesto etmek için İmar Komisyonu’nda “oturma eylemi” başlattı.

Vekillere James Bond ajandası

Vekillere James Bond ajandası

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine 'akıllı' uygulamalar içeren özel bir ajanda hediye etti. Söz konusu hediyenin, casusluk filmlerinde yer alan nesnelere benzediği belirtildi.

İBB Meclisi'nde 'cemevlerinin ibadethane sayılması' AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

Cemevlerine AKP ve MHP'den red!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan İBB Meclisi, CHP'nin cemevlerinin statüsünün ibadethane olarak değiştirilmesi önerisini oyladı. Öneri, AKP ve MHP'li üyelerin oyuyla reddedildi.

İYİ Parti'den Bahçeli'ye destek

İYİ Parti'den Bahçeli'ye destek

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "İYİ Parti olarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkartılmalı' açıklamasını sonuna kadar destekliyoruz'' dedi.

CHP'li Başkanlar Erdoğan'ın katıldığı programı terk etti

CHP'li Başkanlardan protesto!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi" gergin bitti. CHP'li Başkanlar "Nezaketsizlik" gerekçesiyle salonu terk ederken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'a ayaküstü sohbetin ardından verdiği mektup dikkat çekti.

Gelecek Partisi'nden ittifak açıklaması: İlkeler doğrultusunda her partiyle ittifak yapabiliriz

Gelecek Partisi'nden ittifak açıklaması!

Gelecek Partisi'nin kurucularından Etyen Mahçupyan, ilkelerin uyuşması doğrultusunda her partiyle ittifak yapabileceklerini söyledi.

Akşener’den Erdoğan'a: Diplomasiyi ne zaman öğreneceksin?

Akşener’den Erdoğan'a: Ne zaman öğreneceksin?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Libya'ya asker gönderilmesi kararına tepki göstererek, "18 sene geçti, sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin?"dedi.

Akşener'den Erdoğan'a: Ergen siniri

Akşener'den Erdoğan'a: Ergen siniri

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşını Erdoğan'a yüklendi. "18 yıl geçti sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin" diyen Akşener "Bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaç danışmanı var?

Erdoğan'ın kaç danışmanı var?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bir soru önergesine verdiği cevapta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 danışmanı bulunduğu ve danışmanların toplu olarak seyahat ettiklerini bildirdi.

TKP'nin Sesi yayında: Dünyadan memleketten haber ve yorumlar...

TKP'nin Sesi yayında...

Türkiye Komünist Partisi (TKP) kısıtlı medya olanakları içinde kamuoyuna sesini duyurmaya çalışan partilerden. Bu nedenle halka ulaşmak için seslenme kanallarını sürekli geliştiriyor.

Mansur Yavaş'tan dikkat çekici sözler

Mansur Yavaş'tan dikkat çekici sözler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Ben sadece Ankara'da değil Türkiye'de bir zihniyeti değiştirmeye çalışıyorum. Belediye başkanı seçiliyor, toplumun değer yargılarıyla oynuyor" dedi

Erdoğan İsmailağa Cemaati'ni ziyaret etti

Erdoğan İsmailağa Cemaati'ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu ve halefi olarak gösterilen Hasan Kılıç’ı ziyaret etti.

Eski Yarbay Murat Bolat: Erdoğan kaçırılsaydı Çiğli’ye götürülecekti

Erdoğan'ı Çiğli’ye kaçıracaklardı!

15 Temmuz darbe girişimine katılan eski Yarbay Murat Bolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaçırılma planını tüm detaylarıyla anlattı. Planlardan ilkinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kaçırmak olduğunu kaydeden Bolat, "Cumhurbaşkanı Erdoğan kaçırılsaydı Çiğli’ye götürülecekti” dedi.

AKP'li Bakan itiraf etti: Yaptığımız bütün yatırımlar rant projesi

AKP'li Bakan itiraf etti: Yaptığımız rant projesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul’un bir rant projesi olduğu yönünde gelen tepkilerle ilgili “Evet yaptığımız bütün yatırımlar rant projesidir. Bu ülkeye geliş getirici amaçlı” dedi.

Deniz Baykal'dan çarpıcı Libya açıklaması

Deniz Baykal'dan çarpıcı Libya açıklaması

Dışişleri ve Maliye bakanlıkları yapan önceki CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin Libya'ya asker gönderme kararını ilk kez açıkladığı çok çarpıcı tarihi anısını anlatarak değerlendirdi.

Cumhur İttifakı’nı eleştiren MHP’liye ihraç kararı!

Cumhur İttifakı’nı eleştiren MHP’liye ihraç kararı

Elazığ İl Genel Meclisi’nde yaptığı konuşmada Sosyal Yardımlaşma Fonu üyeliği seçimlerinde iki AKP’li ismin seçilmesine tepki gösteren Elazığ İl Genel Meclisi üyesi MHP’li Haşim Karacimşit kesin ihraç istemiyle partisinin disiplin kuruna sevk edildi.

HDP'den kan donduran iddia: Çocuk istismarı görüntüleri satıldı!

Çocuk istismarı görüntüleri satıldı iddiası

HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.

CHP'den vergi hamlesi: Deli Dumrul mantığıyla vergi toplanmaz

CHP: Deli Dumrul mantığıyla vergi toplanmaz

CHP, 'eşit ve adil olmayan düzenleme' olarak nitelendirdiği Değerli Konut Vergisi’nin de aralarında bulunduğu 3 vergi kanunu ile farklı kanunlara ilişkin 11 maddeyi Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16