• USD  6,86
  • EURO  7,84
  • BORSA  119.348,77
  • ALTIN  398,07
SON DAKİKA
SAĞLIK
TTB korona raporundan: İki kadın sağlık çalışanının intiharı tesadüf mü?

İki kadın sağlık çalışanının intiharı tesadüf mü?

Türk Tabipleri Birliği COVID-19 İzleme Kurulu’nun “COVID-19 Pandemisi 4. Ay Değerlendirme Raporu”nda pandemi döneminde sağlık çalışanlarının yaşadığı sağlık sorunlarına da yer verildi.

Korona aşısı son aşamaya hazır

Korona aşısı son aşamaya hazır

ABD'de insanlar üzerinde denemelerine başlanan ilk potansiyel yeni tip Corona virüs (Covid-19) aşısının son aşamaya hazır olduğu bildirildi.

Cerrahpaşa doktorlarından ürküten açıklama

Cerrahpaşa doktorlarından ürküten açıklama

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki doktorlar, konuştu. “Bu dönemde yapılacak en büyük hata rehavet diyen doktorlar, "Parklarda, kafelerde gönüllerince eğlenen, önlem almayanları görünce içimiz cız ediyor" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs'ün merkez üssünden iyi haberler...

Koronavirüs'ün merkez üssünden iyi haberler...

Koronavirüs (covid-19) salgının ilk merkez üssü olan Çin'den sevindiren haberler geliyor. Reuters'ın haberine göre Çinli bilim insanlarından koronavirüs aşısıyla ilgili umut veren bir haber geldi

Bakan Varank'tan  Kovid'e karşı yerli ilaç müjdesi

Bakan Varank'tan Kovid'e karşı yerli ilaç müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa Varank, "Kovid-19'a karşı yerli ve milli olarak kendi sentezimizle geliştirilmiş çok önemli bir ilacı ürettik. Ruhsatlandırma aşamasına gelmesi mutluluk ve gurur verici. Bu aşamadan sonra tedavide kullanılması ve ihracatı planlanıyor" dedi.

Corona virüsü aşısında flaş gelişme...

Corona virüsü aşısında flaş gelişme...

Reuters, Çin'de geliştirilen bir aşının hayvanlar üzerinde denendiğini ve ilk sonuçların umut verici olduğunu uluslararası kamuoyuna aktardı. Uzmanlar, aşının insanlar üzerinde de denenmeye başlandığını açıkladı.

Bilim Kurulu üyesi: Normalleşmeyi yanlış anladınız

Bilim Kurulu üyesi: Normalleşmeyi yanlış anladınız

Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilim Kurulu Üyesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, normalleşme sürecinin insanlar tarafından yanlış anlaşıldığını belirtti.

Hastaneler normal muayenelere açılıyor

Hastaneler normal muayenelere açılıyor

Sağlık Bakanlığı koronavirüs pandemisinde hastanelerde normale dönüş planı hazırladı. Polikinilik hizmetleri sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak tekrar başlıyor.

Prof.Azap ikinci dalga için tarih verdi

Prof.Azap ikinci dalga için tarih verdi

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, yazın bitimiyle birlikte sonbahar ve kış aylarında salgında ikinci dalganın yaşanmasını beklediklerini söyledi

Türkiye'ye sağlık turizmi 20 Mayıs'ta başlıyor

Türkiye'ye sağlık turizmi başlıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme sürecinde sağlık turizmi kapsamında, 20 Mayıs'tan itibaren 31 ülkeden gelecek hastaların kabul edileceği bildirildi.

Bakan Koca: Salgın kontrol altında

Bakan Koca: Salgın kontrol altında

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklama yaptı.

D vitamini eksikliği Koronadan ölüm riskini artırabilir

D vitamini eksikliği Koronadan ölüm riskini artıra...

ABD’de yapılan yeni bir araştırma, D vitamini eksikliği ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölüm oranlarının yüksekliği arasında bağ olabileceğini ortaya koydu.

Sağlık Bakanlığından Korona günleri diyeti

Sağlık Bakanlığından Korona günleri diyeti

Sağlık Bakanlığı, salgın nedeniyle evde kalma süresinin uzamasının normalden fazla yemek yemeye neden olabileceğine dikkat çekti. Bakanlık, “Aldığınız kaloriyi kontrol edin, haftalık menü planı yapın” sözleriyle vatandaşları uyardı ve örnek menüler hazırladı.

Almanya'dan flaş aşı açıklaması

Almanya'dan flaş aşı açıklaması

Almanya'da corona virüsüne karşı çalışmalar yürüten Paul-Ehrlich Federal Aşı Enstitüsü, geliştirdikleri aşının ilk testlerden onay alarak geçtiğini duyurdu.

Yemek siparişi ile ilgili flaş uyarı

Yemek siparişi ile ilgili flaş uyarı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Özkan, "Sipariş edilen pişmiş gıdaları fırın, mikrodalga, tost makinesi ya da doğal gaz ocaklarında tekrar ısıtarak üzerindeki tüm bakteri ve virüslerden kurtulma şansımız vardır.dedi

Salgını yenenlerin böbrekleri iflas mı ediyor?

Salgını yenenlerin böbrekleri iflas mı ediyor?

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, suni solunum cihazlarının yanı sıra, böbrek yetmezliği için gerekli diyaliz makinelerine de ihtiyacı artırdı. ABD'de yoğum bakım ünitelerinde korona tedavisi gören hastalarda böbrek yetmezliği başladı.

126 hasta hayatını kaybetti

126 hasta hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Ünlü  şirketten yeni test açıklaması

Ünlü şirketten yeni test açıklaması

İlaç şirketi Roche, Covid-19 antikorlarını tespit eden yeni bir seroloji testi geliştirildiğini duyurdu. Şirketin açıklamasında Haziran ayı itibariyle çift haneli milyonlara ulaşan üretim kapasitesine çıkmayı hedefliyoruz" ifadesi kullanıldı.

Korona günlerinde mutlaka tüketmeniz gereken besinler!

Korona günlerinde tüketmeniz gereken besinler

Uzmanlar koronavirüsten korunmak için sağlıklı beslenmenin önemini vurguladı. Vatandaşa alışveriş yaparken, dikkat edilmesi gerekenleri ve mutlaka tüketilmesi gereken besinleri sıraladı.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16