• USD  32,20
  • EURO  34,97
  • BORSA  10.899,28
  • ALTIN  2.464,41
SON DAKİKA
GÜNDEM
Kirazlı Bakırköy Metrosu ne zaman açılıyor? Kirazlı Bakırköy Metro hattı durakları

Kirazlı Bakırköy Metrosu ne zaman açılıyor?

8,4 km uzunluğundaki Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı çalışmaları tamamlanarak açılışa hazır hale geldi. Peki, Kirazlı Bakırköy metro durakları nereden geçiyor? Bakırköy Kirazlı metro durakları arası kaç dakika sürecek?

Akşener ve İmamoğlu savaşı patladı

Akşener ve İmamoğlu savaşı patladı

Pendik Kurtköy Sosyal Merkez İnşaatı Temel Atma Töreni’nde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in sözlerine üstü kapalı yanıt verdi. İmamoğlu, “Her türlü kumpası ve ne yazık ki bunlara aldanan bir kısım insanın o kötü sözlerini görecek ve ona göre karar verecek” dedi.

Adalar'a yeni Başkan Adayı: Ben de Yarıştayım

Adalar'a yeni Başkan Adayı: Ben de Yarıştayım

Yerel seçimler yaklaşırken adaylar bir bir ortaya çıkıyor. İşte İstanbul'un gözde ilçelerinden Adalar'da bir aday sağanak yağmur altında adaylığını açıkladı.

Hayvanseverler mitingde tek ses oldu: Barınaklar kapatılsın

Hayvanseverler mitingde tek ses oldu: Barınaklar k...

Hayvan hakları savunucuları ve sivil toplum örgütleri dün Yenikapı’da “Büyük Hayvan Hakları” mitinginde bir araya geldi.

Ekonomist Selçuk Geçer: Enflasyon yüzde 30'lara düşmesi kandırmaca

Ekonomist Selçuk Geçer: Enflasyon yüzde 30'lara dü...

Ekonomist Selçuk Geçer, enflasyonun ocak, şubat ve mart aylarında daha da yükseleceğini belirterek, “Enflasyon yüzde 30'lara düşecek diyorlar ya tamamen kandırmaca.

Evde yılbaşı sofrasının maliyeti ne kadar oldu?

Evde yılbaşı sofrasının maliyeti ne kadar oldu?

Enflasyonla birlikte yılbaşı sofrası kurmanın maliyeti de artıyor. Az çeşitli bir yılbaşı menüsünün evdeki maliyeti 2.500 TL olurken, yeni yılı dışarıda karşılamanın maliyeti ise bir asgari ücrete ulaşıyor.

Balıkesir'de İşkence Çetesinin Hanımağa'sı Yakaladı

Balıkesir'de İşkence Çetesinin Hanımağa'sı Yakalad...

Balıkesir'deki işkence çiftliği Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Çetenin esnafı haraca bağladığı ve haraç vermeyenlere işkence yaptığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca çetenin kaçırdığı kızlara tecavüz edip parmaklarını kestiği detayı herkesin kanını dondurmuştu.

Sağlık çalışanlarının alacağı banka promosyonu ödemesi belli oldu

Sağlık çalışanlarının alacağı banka promosyonu öde...

Sağlık Bakanlığı'nın Ziraat Bankası'yla yaptığı anlaşma çerçevesinde sağlık çalışanlarına toplam 29 bin lira promosyon ödemesi yapılacak.

 EYT düzenlemesi, 2023'e kaldı

EYT düzenlemesi, 2023'e kaldı

Milyonlarca kişinin yasalaşmasını beklediği emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi, TBMM'nin tatil kararı alması üzerine 2023'e kaldı.

Taliban, Afgan kadınlarına üniversite eğitimi yasakladı!

Taliban, Afgan kadınlarına üniversite eğitimi yasa...

Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban, kadınlar üzerindeki baskılarına bir yenisini ekleyerek bütün kadın öğrenciler için üniversite eğitimini belirsiz bir süre için askıya aldı

Gulşen'in İmam Hatip Davasının Duruşmasında Sürpriz

Gulşen'in İmam Hatip Davasının Duruşmasında Sürpri...

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu’nun, bir konserde imam hatip mezunu bir kişi ile ilgili kullandığı ifadeler gerekçe gösterilerek “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçlamasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülecek.

ANKET: Yüzde 71’i İmamoğlu’na Verilen Cezayı Doğru Bulmadı

ANKET: Yüzde 71’i İmamoğlu’na Verilen Cezayı Doğru...

BUPAR Araştırma Şirketi 14 farklı ilde Aralık 2022 Gündem Araştırması yaptı.

42 Yıllık Sahte Mimar Yakalandı

42 Yıllık Sahte Mimar Yakalandı

Antalya Mevlevihanesi’nin restorasyonunda görev alan, Hıdırlık Kulesi ve çevresinde 2021 yılında başlatılan arkeolojik kazılarda da şantiye şefi olarak Avni Tekinaslan’ın diplomasının sahte olduğu ortaya çıktı.

THY kabin memuru ve pilot alımı yapacak

THY kabin memuru ve pilot alımı yapacak

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2023 yılında 2 bin 600 yeni kabin memuru ve bin 200 yeni pilot alacaklarını açıkladı. Ekşi, "Önemli bir rakam vereyim, biz 2023 yılında 2 bin 600 yeni kabin memuru alacağız. Bin 200 yeni pilot arkadaşımızı da bünyemize katacağız." dedi.

YSK Başkanı Akkaya: Seçilse Bile Mazbatasını Alamaz

YSK Başkanı Akkaya: Seçilse Bile Mazbatasını Alama...

HaberTürk yazarı Kübra Par, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muharrem Akkaya'ya, hapse mahkûm edilen ve bu cezanın kesinleşmesi durumunda siyasi yasaklı hâle gelecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili ihtimalleri sordu.

Türkiye'nin Tek Mimarlık Ansiklopedisi Yayın Hayatında

Türkiye'nin Tek Mimarlık Ansiklopedisi Yayın Hayat...

Türkiye'nin ilk ve tek Mimarlık ansiklopedisi yayınlandı. Profesörler Demet ve Semih Eryıldız çifti 50 yıllık mimarlık birikimlerini bu kitapta topladı. Ansiklopedinin ilk cildi tanıtıldı ve sosyal ve bilimsel çevrelerce çok ilgi topladı.

Eşi tarafından camide kadınla basılan imamla ilgili yeni gelişme

Eşi tarafından camide kadınla basılan imamla ilgil...

Karabük'te eşi A.S. tarafından camide başka bir kadınla basılan imam Yusuf Ziya S. görevinden uzaklaştırıldı.

Bakan Yanık istismarı bildiklerini itiraf etti

Bakan Yanık istismarı bildiklerini itiraf etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam eden bütçe görüşmeleri sırasında, Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarına ilişkin 2 yıldır bilgileri olduğunu ve bu süre zarfında istismarcılar hakkında soruşturma başlatılmadığını itiraf etti.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’ndan Bakan Yanık'a: İstifaya davet ediyoruz

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’ndan Bakan Ya...

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu adına açıklama yapan Başkan Canan Güllü, 6 yaşındaki çocuğun uğradığı istismarla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık'ı istifaya devat etti.

AKPdöneminde sayıları hızla arttı: İlim, İslam, Kuran'la kandırıyorlar

AKPdöneminde sayıları hızla arttı: İlim, İslam, Ku...

AKP iktidarı döneminde vakıflar çocuk istismarıyla sık sık gündeme gelirken yeni kurulan vakıf sayısındaki artış da dikkat çekti. 2006 yılında 27 yeni vakıf kurulurken 2021 yılında bu sayı 225’e çıktı.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16