• USD  6,86
  • EURO  7,79
  • BORSA  119.159,65
  • ALTIN  399,05
SON DAKİKA
EKONOMİ
Türk Metal ile MESS anlaştı: İlk yıl için yüzde 25.50 maaş zammı

Türk Metal ile MESS anlaştı!

Türk Metal Sendikası ile MESS, metal iş kolundaki 200 iş yeri ve 130 bine yakın çalışanı ilgilendiren grup toplu iş sözleşmesinde uzlaştı.

Dün indirim, bugün zam! Motorinin litre fiyatı 13 kuruş arttı

Motorine dün indirim, bugün zam!

Gece yarısı 13 kuruş indirim gelen motorinin litre fiyatına bu kez ÖTV artışı nedeniyle 13 kuruş zam geldi.

Dolar da virüs kaptı!

Dolar da virüs kaptı!

Çin'de ortaya çıkan SARS benzeri ölümcül coronavirüsüne dair endişeler uluslararası piyasalarda güvenli liman arayışını hızlandırırken, dolar/TL corona virüsün küresel piyasalarda oluşturduğu baskı unsuru sebebiyle son üç haftanın en yüksek seviyesinde seyrediyor.

Yurt dışındaki paraların otomatik bildirimi başladı

Yurt dışındaki paraların bildirimi başladı!

Türkiye'nin G20'de ve OECD'de taraf olarak imzalamış olduğu finansal hesap bilgilerinin paylaşımı otomatik 1 Ocak’tan itibaren başladı. Sistem uyarınca her yıl en geç eylül ayı sonuna kadar bilgi değişimi gerçekleştirilmiş olacak.

Altını olanlar dikkat! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyet altını fiyatları

Altında fiyatlarında son durum!

Altının gram fiyatı, yüzde 0,4 artışla 301,5 lira seviyesinde işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 491 lira, cumhuriyet altını da 2 bin 8 liradan satılıyor.

İki dev bankaya büyük ceza

İki dev bankaya büyük ceza

Sigortacılık kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı, Akbank'a 94.7 milyon TL, Yapı Kredi'ye ise 187.1 milyon TL para cezası kesti. Akbank, sigorta aracılık faaliyetlerine 30 Ocak'tan itibaren 15 gün ara verecek.

Türkiye'de kuru fasulye yemek de lüks oldu! Fasulyeye rekor zam

Fasulyeye rekor zam!

Ekonomik kriz, vatandaşın en çok tükettiği ürünlerin başında gelen bakliyat ürünlerini de vurdu. Geçen yıl kilosu 16-18 lira arasında değişen fasulyenin kilosu 40 liraya yükseldi.

Aksa Enerji'den üretimi durdurma kararı

Aksa Enerji'den üretimi durdurma kararı

Aksa Enerji, Şanlıurfa Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’nin, serbest piyasa koşullarında Türkiye sınırları içerisinde rekabetçi bir fiyattan elektrik üretimi gerçekleştirme imkanının azaldığı gerekçesiyle geçici süreyle üretimini durdurmak için Türkiye Elektrik İletim A.Ş’ye (TEİAŞ) başvurdu.

Sanayicilerden lokavt kararı

Sanayicilerden lokavt kararı

Türk Metal Sendikası'na bağlı 130 bin işçinin greve gitmesi üzerine Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası lokavt (işten uzaklaştırma) kararı aldıklarını borsaya bildirdi.

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da 2.5 milyon işsiz var

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da 2.5 milyon işsiz var

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da 2.5 milyon işsiz olduğunu açıkladı.

Emekliye 1.250 lira! İşte banka banka promosyon ücretleri

Emekliye 1.250 lira promosyon!

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Bankalar Birliği arasında önümüzdeki ay yapılacak emekli promosyon görüşmeleri öncesi bankalar yarışa girdi. Bankalar maaşını taşıyan emeklilere 400 lira ile 1.250 lira arasında ödeme yapıyor. İşte banka banka emekliye verilen promosyon ödemeleri.

Vatandaşın vergileri dış borca gitti!

Vatandaşın vergileri dış borca gitti!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı rakamlara göre vatandaşların vergileri yine dış borca gitti. Son açıklanan merkez yönetim borç istatistiklerine göre kamu kuruluşları 2019 yılı içinde yüzlerce milyon euro dış borç aldı.

Kanal İstanbul'a ABD'den talip var

Kanal İstanbul'a ABD'den talip var

Kanal İstanbul hakkında ilk kez bir özel şirket açıktan açığa projeye talip olduğunu söyledi. ABD'li fon şirketi Money Maker Management Kanal İstanbul'un tüm finansmanını sağlayabileceğini iddia ediyor.

Cep telefonu satışlarına taksit sınırı

Cep telefonu satışlarına taksit sınırı

Cep telefonu satışlarına da kredi taksit sınırlaması getirildi. Buna göre fiyatı 3.500 TL'nin üstünde olan cep telefonlarına altı yerine en fazla üç taksit yapılabilecek.

Asgari geçim endeksi açıklandı: 6 bin 897 lira

Yoksulluk sınırı 7 bin TL

Türkiye Kamu-Sen'in araştırmasına göre, 2019'un aralık ayında dört kişilik ailenin asgari geçim haddi 6 bin 897 lira 69 kuruş, tek kişinin yoksulluk sınırı ise 3 bin 408 lira 93 kuruş oldu.

Şeker Piliç  icradan satılıyor

Şeker Piliç icradan satılıyor

Bir dönem Türkiye'nin en büyük beyaz et üreticilerinden biri olan ve 2015 yılında iflasına karar verilen Şeker Piliç'e ait 37 marka icradan yarı fiyatına satılığa çıkacak.

Asgari ücrete destek çıkabilir

Asgari ücrete destek çıkabilir

Meclis'e sunulacak torba yasa; kaçak yapılaşmanın önüne geçecek tedbirleri, ürün güvenliğini, değerli konut vergisinin ertelenmesini ve asgari ücret desteğini içeriyor.

Dolar 6 TL sınırına dayandı

Dolarda hareketli anlar!

Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 5,97'den işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 6,65'den, sterlin ise 7,75'den alıcı buluyor.

Fatsa Kasaplar ve Celepler Derneği Başkanı Mehmet Şükrü Gülmez: Bu yıl et fiyatları çok yükselecek!

Bu yıl et fiyatları çok yükselecek!

Fatsa Kasaplar ve Celepler Derneği Başkanı Mehmet Şükrü Gülmez, bu yıl et fiyatlarının çok yükseleceğini ve yine ithal ete mahkum olacaklarını düşündüğünü söyledi.

Patates ve kuru soğan ihracatına kısıtlama getirildi: Karardan önce kimler lisans alıp zengin oldu!

Karardan önce kimler lisans alıp zengin oldu!

CHP’liler patates ve kuru soğan ihracatına onay için Tarım ve Orman Bakanlığı'na başvuru zorunluluğu getirilmesini tepki gösterdi ve arka planıyla ilgili çarpıcı iddiaları da gündeme taşıdı.