• USD  7,81
  • EURO  9,35
  • BORSA  1.328,73
  • ALTIN  452,29
SON DAKİKA

Abdurrahman Dilipak'tan flaş Gül iddiası

Abdurrahman Dilipak'tan flaş Gül iddiası

18 Ocak 2019 10:04

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınlarını yanına alarak 5 Mayıs'ta parti kuracağını ve Anadolu'yu gezerek dert dinleyeceğini söyledi.


Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, "5. ayın 5'inde 55 vekille" başlığıyla yayımlanan yazısında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 55 milletvekiliyle birlikte yeni bir parti kuracağı iddiasının yeniden gündeme geldiğini söyledi. Dilipak, Gül'ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en yakınlarıyla bu partiyi kuracağını iddia etti.

YENİ PARTİ İÇİN TARİH VERDİ

Gül'ün 'ağır ağabey' rolünde yeniden ortaya çıkabileceğini ileri süren Dilipak, "Ocak başında yeni bir iddia gündeme geldi. Yeni haber, yalanlanan iddianın sıcaklığını koruduğunu ve gerçek olabileceğini gösteriyor" görüşünü dile getirdi. Dilipak, 5 Mayıs 2019'da 55 milletvekiliyle yeni bir parti kurulabileceğini iddia etti.

İHRAÇ EDİLEN MHP'Lİ VEKİL DE PARTİDE YER ALACAK

Söz konusu haberi "Gündemi sarsan iddia! 'MHP'den ihracı istenen milletvekili, Abdullah Gül'ün partisine katılacak'. İYİ Parti'nin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar önergesine destek verdiği için, MHP Grup Başkanvekili görevinden alınan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın, Abdullah Gül'ün 55 milletvekili ile birlikte kuracağı iddia edilen yeni partiye geçeceği öne sürüldü" ifadesiyle okurlarına aktaran Dilipak, şöyle devam etti:

"ERDOĞAN'IN EN YAKININDAKİ BAZI İSİMLER"

"İddia sahiplerinin kapalı kapılar arkasında dile getirdikleri iddialar şöyle: Deniyor ki, Gül seçim sonuçları ve toplumdaki rahatsızlık konularını öne çıkartarak Anadolu turuna çıkacak. Eski yol arkadaşları, eski bakanları da yanına alıp dert dinleyecek, çözüm taleplerini toplayacak. İşlerin niye ve nasıl bu hale getirildiğini anlatacak. Ve dün Erdoğan'ın en yakınındaki bazı isimler, geçmişte yaşanan yanlışların nasıl olduğunu, niye bazı sorunların çözülemediğini anlatacaklar. Bu iddialar yalanlansa da, birileri ısrarlı. Kapalı kapılar arkasında bu iddialar dillendirilmeye devam ediyor. AK Parti içinde birkaç gruptan söz ediliyor."

 


abdullah gül, Abdurrahman Dilipak, Yeni Parti, mayıs
ÖNCEKİ Sinemada yeni perde SONRAKİ Erdoğan da #10YearsChangelle akımına katıldı