• USD  8,31
  • EURO  9,71
  • BORSA  1.108,36
  • ALTIN  500,99
SON DAKİKA

AKP'den kayak zammına ilginç savunma

AKP'den kayak zammına ilginç savunma

16 Ekim 2020 06:13

Erciyes Kayak Merkezi'ne yapılan bilet zammına gösterilen tepkiye AKP'den "Zaten kayak lüks spordur. Alt gelir grubunun yapacağı spor değil" yanıtı geld


Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisinde, "2020-2021 dönemini kapsayan kış sezonunda Erciyes Kayak Merkezi'nde kullanılacak bilet fiyatlarının belirlenmesi talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi" sırasında dikkat çeken bir tartışma yaşandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, açıklanan yüzde 11,2 oranındaki enflasyon rakamından fazla yapılmak istenen zamma tepki gösterdi.

Zammın yaklaşık yüzde 20 civarında olmasının doğru olmadığını ve bu nedenle yüzde 11,2 yani açıklanan enflasyon rakamını aşmaması gerektiğini belirten CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer, bu oranı aşan zammı kabul etmeyeceklerini söyledi. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Özer'e yanıt veren AKP'li Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Tural ise "Zaten kayak lüks spordur. Alt gelir grubunun yapacağı spor değil" dedi.

Özer de buna karşılık "Biz alt gelir grubu da yapsın istiyoruz. Sadece zengin sporu olmasın. O yüzden reddediyoruz." ifadelerini kullandı.


akp, zam, kayseri, kayak
ÖNCEKİ İnce'den Bahçeli'ye: Bir karar versin; Türkiye uçuyor mu, ekmeğe muhtaç mı? SONRAKİ Alaattin Çakıcı'nın adamı kendi bacağına nasıl sıktı?