• USD  8,06
  • EURO  9,67
  • BORSA  1.408,14
  • ALTIN  460,38
SON DAKİKA

AKP'li Göksu'nun Kampanyasının İzine Rastlanmadı

AKP'li Göksu'nun Kampanyasının İzine Rastlanmadı

06 Nisan 2021 13:09

AKP'li Mehmet Tevfik Göksu'un Ekrem İmamoğlu'nun bebe kampanyasına karşılık olak Bakan Selçuk'un iddiasını desteklemek için duyurduğu "ESEN BEBE" adındaki proje hakkında bilgiye ne belediyenin sitesinde ne de başka yerde rastlanmadı.


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni doğan bebekler için 4 aylık masraflarını karşılayabilecek paketi, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine gönderme yaparak duyurdu. İmamoğlu, "3 çocuk tavsiye etmek kolay da masraflarını karşılamak kolay değil. Yeni doğan bebeklerin tüm ihtiyaçlarını 4 ay karşılayabilecek destek paketini ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmaya başlıyoruz. Özellikle bebek ürünleri üreticilerimizi kampanyaya desteğe davet ediyorum" dedi.

İmamoğlu'nun kampanyasına ilişkin tweet atan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu kampanyanın 10 yıl önce ilçe belediyelerinin yürüttüğünü iddia etti.

Selçuk, "İlçe belediyelerimizin yıllardır yeni doğanlara yaptıklarını büyükşehir olarak keşfetmenizden dolayı memnun olduk. Ayrıca doğum/eğitim/sağlık/öksüz-yetim yardımı gibi çocuk odaklı desteklerimiz de var. 130 bin çocuğumuz düzenli SED almakta. Hani gerekirse tekraren keşfetmeyin" iddiasını öne sürünce Esenler Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Tevfik Göksu'dan yanıt geldi.

Göksu yaptığı açıklamada, "ESEN BEBE projemizle, 10 yıldır biz bu işi Esenlerde zaten yapıyoruz sayın Bakanım. Bunlar en az on yıl geriden geliyor" dedi.

Göksu'nun, Bakan'ı desteklemek için duyurduğu kampanyaya ilişkin herhangi bir veriye rastlanmazken, belediyenin projeler bölümünde de"ESEN BEBE" adında herhangi bir çalışmanın kaydedilmediği de ortaya çıktı.


tevfik göksu, ekrem imamoğlu
ÖNCEKİ CHP'li Erdoğdu: Bütün Yargılamaları TRT'den Vereceğiz SONRAKİ İhracı İstenen Ertuğrul Kumcuoğlu MHP'den İstifa Etti