• USD  6,21
  • EURO  6,83
  • BORSA  110.418,37
  • ALTIN  328,24
SON DAKİKA

Avrupa Birliği’nden kritik Türkiye açıklaması...

Avrupa Birliği’nden kritik Türkiye açıklaması...

06 Kasım 2019 16:59

AB'nin üst düzey yetkililerinden Maciej Popowski, "Mültecilerin Türkiye'den çıkmasını engellemek için Türkiye'ye on milyonlarca Euro vermeye hazırız" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde, “Kapıları açarız, mülteciler Avrupa’ya gider” diyerek sık sık gündeme getirdiği mülteci sorunuyla ilgili Avrupa Birliği’nden flaş bir açıklama geldi.

Associated Press’in haberine göre Avrupa Komisyonu’na bağlı AB’nin Genişlemeden Sorumlu Direktör Yardımcısı Maciej Popowski konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Popowski, “AB 50 milyon Euroluk bazı önlemler almaya hazırlanıyor. Bu paranın bir kısmı Türkiye’nin sahil güvenlik performansını ve arama operasyonlarının geliştirilmesi için kullanılacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mülteci açıklamasına Macaristan'dan yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mülteci açıklamasına Macaristan'dan yanıt
Popowski paranın geri kalan kısmının mülteci merkezlerinin şartlarını iyileştirmek ve Türkiye’deki mültecilerin Türkiye’de kalarak Türk toplumuyla entegre olmasına destek olmak için harcanacağını söyledi. Popowski, paranın Türkiye’nin AB’ye girmesi sürecinde oluşturulan bütçeden verileceğini vurguladı.


Mülteci, Erdoğan, Avrupa bşrliği
ÖNCEKİ Şule Çet olayında flaş gelişme SONRAKİ O İlçede Atatürk koşusuna engel