• USD  7,38
  • EURO  8,72
  • BORSA  1.083,41
  • ALTIN  462,26
SON DAKİKA

Baro başkanlarının bekleyişi sürüyor

Baro başkanlarının bekleyişi sürüyor

04 Temmuz 2020 14:45

Adalet Komisyonu'nda 'Çoklu baro' görüşmeleri devam ediyor. Komisyona alınmayan baro başkanları ise TBMM önünde bekleyişlerini sürdürüyor.


AK Parti ve MHP’nin baroların yapısında ve seçim sisteminde öngördüğü değişikliğinin Adalet Komisyonu’nunda görüşmeleri devam ederken komisyona alınmayan baro başkanlarının TBMM Çankaya Kapısı önünde bekleyişleri sürüyor.


5 MADDE KABUL EDİLDİ

“Çoklu baro” teklifinin Meclis Adalet Komisyonu’ndaki görüşmeleri 2 günü geride bıraktı. 28 maddelik teklifin 5 maddesi kabul edilirken komisyon bugün de çalışmaya devam edecek.

GÖRÜŞMELERDE 2 GÜN GERİDE KALDI

Avukatlık Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik öngören kanun teklifinin görüşmeleri 2 Temmuz Perşembe günü başladı. Komisyon ilk gün 12 saat görüşme yaptı. Usul tartışmaları, Anayasa aykırılık iddiaları ve teklifin genel üzerinde konuşmaların yapıldığı ilk gün görüşmelerine baro başkanlarının komisyona katılma taleplerinin reddi damga vurdu. Komisyonun ikinci gün görüşmeleri de yaklaşık 12 saat sürdü. Genel üzerinde görüşmeler tamamlanırken ilk 5 madde de bir değişiklik yapılmadan kabul edildi. Adalet Komisyonu bugün saat 14.00’de toplanarak maddeler üzerinde görüşmelere devam edecek.


avukat, komisyon, baro, madde
ÖNCEKİ Fatih Altaylı'dan Erdoğan'a: Kalabalıklar her zaman haklı değildir SONRAKİ Erdoğan: Gelin şu sigarayı bırakın...