• USD  7,83
  • EURO  9,36
  • BORSA  1.283,58
  • ALTIN  446,26
SON DAKİKA

Beşiktaş Galatasaray derbisinde İstiklal Marşı okuyan Japon gazeteci gündem oldu

Beşiktaş Galatasaray derbisinde İstiklal Marşı okuyan Japon gazeteci gündem oldu

06 Mayıs 2019 12:05

Japon gazeteci Tomoe Tsuchiya'nun Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesi İsitklal Marşı'nı okuması, Türkiye'de sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.


Süper Lig'in 31'inci haftasında oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesinde basın tribününde İstiklal Marşı'nı okurken görüntülenmesi gündem yaratan Japon gazeteci Tomoe Tsuchiya, açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da bürosu olan tek Japon TV kanalı FUJI TV’de görev yapan Japan gazeteci Tomoe Tsuchiya, Galatasaray-Beşiktaş derbisinde İstiklal Marşı okumasıyla gündem oldu. Tsuchiya, “Nagatomo’yu İstanbul’a geldiği gün havalimanında karşıladık. Kagawa’yı da aynı şekilde havalimanında takip ettik. O günden bu yana iki futbolcuyu da sürekli takip ediyoruz. Diğer Japon muhabirlerin ise Almanya’dan ve Japonya’dan geliyor olmaları çok güzel” ifadelerini kullandı.

“18 SENEDİR TÜRKİYE’DE YAŞIYORUM”

Derbi öncesi basın tribününde İstiklal Marşı’nın tamamına eşlik ederken görüntülenmesine de değinen Tsuchiya, “18 senedir Türkiye’de yaşıyorum, 2 çocuğum var. Onların okullarında İstiklal Marşı’nı söylüyorlardı, ben de öyle söyleye söyleye öğrendim” dedi.

Son olarak Galatasaraylı Yuto Nagatomo ve Shinji Kagawa’ya ilişkin konuşan Japon gazeteci, iki futbolcunun da son derece başarılı olduğunu ve oyuncuları yakından takip ettiklerini dile getirdi.


galatasaray, beşiktaş, istiklal marşı, Derbi, japon gazeteci, Tomoe Tsuchiya
ÖNCEKİ Anneler günü erkenden kutlandı SONRAKİ Koç grubundan İmamoğlu'na dikkat çeken ziyaret