• USD  23,38
  • EURO  25,15
  • BORSA  5.626,49
  • ALTIN  1.474,46
SON DAKİKA

Biriktirdiği 30 bin bira şişesi elinde kaldı

Biriktirdiği 30 bin bira şişesi elinde kaldı

11 Mayıs 2016 13:01

Turgutreis'te yaşayan ud sanatçısı 75 yaşındaki Suphi Öğüt'ün engelli çocuklara tekerlekli sandalye alabilmek için topladığı 30 bin depozitolu bira şişesi, firmaların almaya yanaşmaması üzerine elinde kaldı.


Turgutreis Mahallesi'nde yaşayan evli ve üç çocuk babası Suphi Öğüt, engelli çocuklara tekerlekli sandalye alabilmek için çevreden bir yıl içerisinde toplam 30 bin depozitolu bira şişesi topladı. Öğüt, ardından bu şişeleri teslim etmek için bira firmalarıyla irtibata geçti. Ancak yazılı olarak da müracaat etmesine rağmen firmaların, şişeleri alıp, depozito ücretini ödemeye yanaşmadığını belirten Suphi Öğüt, "Hem engelli iki çocuğa tekerlekli sandalye alabilmek hem de çevre temizliğine yardımcı olabilmek için şişeleri toplamaya başladım. Bu süreçte görüştüğüm firmalar, depozitolu şişeleri alacaklarına dair söz verdiler. Ancak, bu sözlerinde durmadılar. Üzerlerinde depozitolu olduğu yazılı olmasına rağmen toplam değeri 7 bin 500 lira olan şişeleri almadılar. Oysa tek tek marketlere vererek de depozito ücretini alabilirdim" dedi.

Onca emeğinin boşa gitttiğini öğrenince şoke olduğunu belirten Öğüt, "Firmalardan isteğim, depomdaki şişeleri alıp, tekerlekli sandaleyeleri çocuklara ulaştırmaları. Bunun dışında bir talebim yok. Patates, soğan değil ki bu istediğim yerde satayım. Bu şişeleri alsa alsa, bu biraları satan firmalar alır" diye konuştu.


bodrum, turgutreis, suphi öğüt, bira şişesi, firma
ÖNCEKİ Annesini öldürme sebebi şok etti SONRAKİ Arda'dan takipçisine şok tehdit