• USD  7,23
  • EURO  8,60
  • BORSA  1.034,40
  • ALTIN  479,71
SON DAKİKA

Cemal Enginyurt mahkemeye gidiyor

Cemal Enginyurt mahkemeye gidiyor

30 Temmuz 2020 11:45

MHP den ihraç edilen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt mahkemeye gidiyor. Memleketi Ordu da bayramlaşmaya katılan Enginyurt bu kararı arkadaşlarıyla değerlendirdikten sonra aldı.


Türkiye Gündemi Özel

MHP den ihraç edilen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt partisine geri dönebilmek için mahkemeye gidiyor. Memleketi Ordu da bayramlaşmaya katılan Enginyurt bu kararı arkadaşlarıyla değerlendirdikten sonra aldı.

Ne olmuştu

Kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partisinden ihraç edildi. Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve “Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir” demişti.

“BU ARKADAŞLAR BİZİ YOK SAYIYORLAR” DEMİŞTİ

MHP’li vekil, “Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı’ndan başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Her söze başladığımızda Cumhur İttifakı diyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi hiç, yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son da bugün Tarım Bakanı” diye eklemişti.

DEVLET BAHÇELİ UYARMIŞTI

Cemal Enginyurt geçen ay katıldığı bir YouTube yayınında, AKP hakkında yaptığı sert çıkışlar nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığını açıklamıştı.


ÖNCEKİ AKP büyükşehirlerde doğrudan yönetime el koydu SONRAKİ İşte Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın oy oranı