• USD  7,71
  • EURO  9,07
  • BORSA  1.145,24
  • ALTIN  468,68
SON DAKİKA

CHP kurultayından virüs çıktı

CHP kurultayından virüs çıktı

03 Ağustos 2020 15:52

CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü. Öte yandan CHP’nin 37. olağan kurultayına da katılan İstanbul delegesi Aydın Yıldırım’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantinaya alındığı açıklandı.


MYK’ye katılacak isimler arasında ittifaklar nedeniyle Balıkesir Belediyesi başkan adaylığı gerçekleşmeyen Ahmet Akın’a kesin gözüyle bakılıyor. Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır’ın da adı Akdeniz’i temsilen yeni MYK için konuşuluyor.

Kurultayda 3 büyükşehirden de yüksek oy alan gazeteci kökenli Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç’un adı basınla ilişkiler ve kurumsal iletişim için geçiyor. Aynı görev için Erdoğan Toprak da konuşulan isimler arasında yer alıyor. Genel sekreterlik için ise Bülent Tezcan’ın adı öne çıkıyor.

Yeni oluşacak MYK’de kadın sayısının da artması bekleniyor. MYK’ye girmesi beklenen isimler arasında Selin Sayek Böke, Yaşar Seyman ve Bilim Kurulu’ndan listede olan Aylin Yaman yer alıyor.

Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan söz konusu isimlerin yanı sıra listeyi delerek PM’ye giren sürpriz bir ismi de MYK’ye taşıyabileceği belirtiliyor.

DELEGE POZİTİF ÇIKTI
Öte yandan CHP’nin 37. olağan kurultayına da katılan İstanbul delegesi Aydın Yıldırım’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve karantinaya alındığı açıklandı. Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Durumu iyi. Herhangi bir belirti görmediğini anlattı” dedi.


ÖNCEKİ Bahçeli'den Muharrem İnce yorumu... SONRAKİ İnce: Partide kalmak için zorluyorum ama olmuyor