• USD  6,76
  • EURO  7,57
  • BORSA  109.566,98
  • ALTIN  371,88
SON DAKİKA

CHP'de liste kavgası: Otur lan yerine!

CHP'de liste kavgası: Otur lan yerine!

23 Şubat 2020 12:21

CHP Uşak İl Kongresi'ne olaylar damga vurdu. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın danışmanı Mahir Yaşar, bir kadın delegeye, "Sen vekil hakkında nasıl böyle konuşursun, otur lan yerine" dedi.


CHP Uşak İl Kongresi'nde gergin anlara sahne oldu.

Uşak’ta divan başkanlığını CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'ın yaptığı 37. Olağan İl Kongresi'nde başkanlık için Ali Karaoba ile Erdoğan Atasoy yarıştı.

Kongre öncesinde, seçime 'çarşaf listeyle mi, blok listeyle mi' gidileceği oylamaya sunuldu.

LİSTE TARTIŞMASI ÇIKTI

Seçime delegelerin oy çoğunluğuyla blok listeyle gidilmesi istenirken karara tepki gösteren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım seçime çarşaf listeyle gidilmesi gerektiğini savundu.

Yalım’ın bu çıkışı salonda itirazlara ve gerginliğe neden oldu. Bazı üyeler Yalım’ın bu çıkışını antidemokratik bulup tepki gösterdi.

"OTUR LAN YERİNE"

Yalım'ın konuşmasının ardından, aday Ali Karaobanın listesinde yer alan ve parti eğitmeni olan Rezzan Çağlar, "Siz kendiniz demokrasiyi uyguluyor musunuz?" diyerek milletvekiline tepkisini dile getirdiği sırada, Yalım'ın danışmanı Mahir Yaşar'ın, "Sen vekil hakkında nasıl böyle konuşursun, otur lan yerine" diyerek Çağlar'a tepki göstermesi üzerine ikili arasında sözlü tartışma yaşandı.

Yaşar'ın, Çağlar'a sözlü şiddette bulunduğu anlar ise kameralara yansıdı. Diğer partili üyelerin da dahil olduğu tartışma sonrası ortam gerginleşirken üyelerden bazıları salonu terk etti.


chp, Kongre, liste, Uşak
ÖNCEKİ Ahmet Hakan'dan Hakan Şükür'e: Kes artık bıdı bıdıyı SONRAKİ Bunu da gördük! Şeriatçı Akit yazarı Dilipak, kafayı mayıs ayına takmış