• USD  7,29
  • EURO  8,53
  • BORSA  1.060,59
  • ALTIN  477,15
SON DAKİKA

CHP'li Mehmet Göker’in Salda Gölü için imza kampanyasına destek çığ gibi büyüyor

CHP'li Mehmet Göker’in Salda Gölü için imza kampanyasına destek çığ gibi büyüyor

08 Ağustos 2019 22:00

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in 6 ay önce Change.org sitesinde başlattığı, “Salda Gölü'ne Millet Bahçesi yapılmasını ve gölün yok olmasını istemiyorum” kampanyasına desteğin çığ gibi büyüdüğü açıklandı.


CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in 6 ay önce Change.org sitesinde başlattığı, “Salda Gölü'ne Millet Bahçesi yapılmasını ve gölün yok olmasını istemiyorum” kampanyasına desteğin çığ gibi büyüdüğü açıklandı.  Göker’in başlattığı kampanyanın 6 ayda 200 bin imzayı geçtiği belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Salda Gölü’nde 300 bin metrekarelik bir alanda Millet Bahçesi inşa edileceğini açıklamasının ardından 3 Şubat 2019 tarihinde CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in başlattığı imza kampanyasına destek verenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan  CHP’li Göker, “Mars yüzeyinde bulunan toprak yapısıyla benzer özellikler taşıyan Salda Gölü, dünya üzerindeki 2 bölgeden biri olmasının yanı sıra akademik çalışmalara da konu edilmiş bir doğa harikasıdır. Bakan’ın geçtiğimiz Ocak ayında Salda’ya Millet Bahçesi yapılacağını açıklamasının ardından başlattığımız imza kampanyasına destek her geçen gün artıyor.” dedi.

“Salda Gölü’ne ihanet eden bu tarz projelere karşı mücadelemiz her zaman ve her platformda sürecektir.” diyen CHP’li Vekil, Change.org’daki kampanyaya destek veren tüm çevre dostlarına teşekkürlerini iletti.


kampanya, Salda Gölü, Dr. Mehmet Göker
ÖNCEKİ Bulut: İktidarın çevre konusunda sicili bozuk SONRAKİ CHP'li Aykut Erdoğdu: 43 No’lu kararnamenin amacı yandaş şirketleri kurtarmak