• USD  6,75
  • EURO  7,59
  • BORSA  109.620,12
  • ALTIN  371,25
SON DAKİKA

Çin gemisi İstanbul'da karantinaya alındı

Çin gemisi İstanbul'da karantinaya alındı

29 Mart 2020 11:33

İstanbul Boğazı’ndan geçiş yapmak için demir bölgesinde bekleyen Çinli şirketin işlettiği kuru yük gemisinin kaptanı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeni ile hayatını kaybetti.


Dünyada binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip korona virüs, denizcilik sektörünü de vurmaya başladı. Yükü ile Gine’den yola çıkan Çinli COSCO Shipping Bulker şirketinin işlettiği Hong Kong bayraklı Feng De Hai isimli 2015 yapımı 200 metre boyunda, 33 metre genişliğinde ve 63 bin 356 DWT taşıma kapasitesine sahip gemi, önceki gün İstanbul demir bölgesinde ikmal yapmak amacıyla demirledi. Gemi kaptanının korona virüs tanısı ile hayatını kaybettiği öğrenildi.


GEMİ KARANTİNAYA ALINDI
Gemi kaptanının hayatını kaybetmesinin ardından durum Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne bildirilerek, gemi karantinaya alındı. Kaptanın cenazesinin ise ailesine gönderilmek üzere bir cenaze nakil şirketine teslim edildiği öğrenildi.

Öte yandan kuru yük gemisinin seyrine izin verildiği ve varış limanı olan Ukrayna’nın Dneprobugsky limanına doğru hareket ettiği bildirildi.


çin, ukrayna, kaptan, koronavirüs
ÖNCEKİ Patatesin fiyatı uçuşa geçti SONRAKİ Can kaybı 131'e, vaka sayısı ise 9217'ye yükseldi