• USD  6,81
  • EURO  7,58
  • BORSA  107.266,19
  • ALTIN  380,53
SON DAKİKA

En mutlu insan grubu açıklandı

En mutlu insan grubu açıklandı

15 Eylül 2019 12:39

Ünlü bir uzman, evlenmeyen ve çocuk sahibi olmayan kadınların, dünya nüfusunun en mutlu grubu olduğunu söyledi.


Ünlü bir uzman, evlenmeyen ve çocuk sahibi olmayan kadınların, dünya nüfusunun en mutlu grubu olduğunu söyledi.

Londra Ekonomi Okulu’nda davranış bilimci Profesör Paul Dolan, bu gruptaki kadınların aynı zamanda, evli ve çocuklu kadınlardan daha uzun yaşadığını ve daha sağlıklı olduğunu öne sürdü.

İngiltere’de cumartesi düzenlenen film festivali Hay Festival’de konuşan Dolan, kadınlara kıyasla erkeklerin evlilikten daha çok yararlandığını belirtti.

Mutluluk ve mutluluğun nedenleriyle sonuçları üzerine özgün çalışmalar yapan Dolan kadınlara, “Evlenmezseniz daha az risk alır, iş hayatınızda daha çok para kazanır ve biraz daha uzun yaşarsınız” diye seslendi.

Dolan sözlerine şöyle devam etti:

“Evli insanlar, diğerlerine göre daha mutlu olduğunu söyleyebilir. Ancak bu cevabı yalnızca eşleri yanındayken alırsınız. Eşleri orada değilse, evliliğin sefillik olduğunu söyleyeceklerdir.”
Bu sonuca yıllar süren akademik çalışmalar sayesinde ulaştığını belirten profesör, “Eğer erkekseniz evlenebilirsiniz. Ama kadınsanız, evlenip de boş yere canınızı sıkmayın” dedi.

 Dolan’ın Sonsuza Dek Mutlu (Happy Ever After) adlı kitabında yer verdiği bir araştırmada, evli olan, hiç evlenmeyen, evlenip boşanan ve dul kalan bireylerin mutluluk seviyeleri karşılaştırıldı.


ingiltere, londra, paul dolan, hay festivali
ÖNCEKİ Kılıçdaroğlu o bakanlara tepki gösterdi SONRAKİ Athena Gökhan'dan yandaş kanal tepkisi