• USD  32,77
  • EURO  35,09
  • BORSA  10.471,32
  • ALTIN  2.457,99
SON DAKİKA

Erdoğan Hacı Bektaş'ı Veli Etkinliğine Katılacak

Erdoğan  Hacı Bektaş'ı Veli Etkinliğine Katılacak

10 Ağustos 2022 11:04

Gazeteci İsmail Saymaz Bir Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi, Hüseyin Gazi Cemevi'ndeki buluşmada katılımcılardan bu yönde bir davet geldiğini söyledi diye yazdı.


Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de yer alan bugünkü yazısında, Ankara’da Hüseyin Gazi Cemevi’nde Muharrem orucunu açan Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk kez bu yıl, 13 Ağustos’ta başlayacak olan Hacı Bektaş-ı Veli 751. Anma Yılı Etkinlikleri’ne katılacağını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Arif Ali Özzeybek’in yürüttüğü çalışmalar sonunda Erdoğan, Hüseyin Gazi Cemevi’nde Muharrem orucunu açmıştı.

Saymaz’ın aktardığına göre, ikinci bir adım olarak Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen Hacı Bektaş-ı Veli 751. Anma Yılı Etkinlikleri’ne katılma kararı aldı. Erdoğan, etkinliklerin başlama günü olan 13 Ağustos’ta Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde olacak. Bir Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi Erdoğan’ın katılımını doğrulayarak, “Cumhurbaşkanımız aksilik olmadığı sürece gelmeye niyetli” dedi. Aynı yetkili Hüseyin Gazi Cemevi'ndeki buluşmada katılımcılardan bu yönde bir davet geldiğini de söyledi.

Erdoğan, ilk kez Hacı Bektaş-ı Veli Anma Yılı Etkinlikleri’ne katılmış olacak.


ÖNCEKİ Ünlü Müzik Adamı Nino Varon Şişelere Hayat Veriyor SONRAKİ AKP'nin Seçim Şarkısı Orhan Gencebay'dan