• USD  8,31
  • EURO  9,71
  • BORSA  1.107,74
  • ALTIN  501,20
SON DAKİKA

Erdoğan’dan Bahçeli’nin AYM çağrısına destek

Erdoğan’dan Bahçeli’nin AYM çağrısına destek

01 Ekim 2020 17:13

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin AYM’nin kapatılmasına yönelik çağrısına destek verdi.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis açılış konuşması ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasına yönelik çağrısına destek verdi.

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Anayasa Mahkemesi’nin "yapılandırılmasına" yönelik çağrısına destek verdi.İdam cezasıyla ilgili tartışmalara, "Meclis'te idamla ilgili olumlu karar verildiğinde onaylarım" diyen Erdoğan Anayasa Mahkemesi konusundan da parlamentoda çalışma olursa seve seve onaylayacağını belirtti.

Bahçeli bu kez AYM'yi hedef aldı: 'Yeni baştan yapılandırılmalı'Bahçeli bu kez AYM'yi hedef aldı: 'Yeni baştan yapılandırılmalı'

Erdoğan, "Parlamento, AYM'yle ilgili yeni bir yapılanmaya giderse yeni bir adım atarsa seve seve ben de buna katılırım" dedi.

Cumhurbaşkanı HDP'nin Genel Kurula katılmaması ile ilgili ise "Varlığıyla yokluğu arasında zaten herhangi bir fark yok. Çünkü onların her zaman yeri ya dağdır ya sokaklardır" şeklinde konuştu.erdoğan, idam, aym, bahçeli
ÖNCEKİ Fatih Altaylı'dan hasta sayılarıyla ilgili şok iddia SONRAKİ Erdoğan'dan çarpıcı HDP açıklaması