• USD  8,67
  • EURO  10,17
  • BORSA  1.391,91
  • ALTIN  491,20
SON DAKİKA

Erdoğan'dan CHP'ye Berat Albayrak Tepkisi

Erdoğan'dan CHP'ye Berat Albayrak Tepkisi

22 Şubat 2021 14:44

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir'de Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'ne katılıyor, buradan Hakkari ve Nevşehir il kongrelerine canlı bağlantı kuruyor.

Erdoğan'ın açıklamaları:

2023'le ilgili bir başka müjdeyi bugün aldığımızı görüyorum. Sevgili İzmirliler, Hakkarililer, Nevşehirliler, AK Parti il teşkilatlarımızın değerli mensuplar, değerli dava ve yol arkadaşlarım sizler en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Kirli zihniyet birliğimize kardeşliğimize saldırmayı sürdürüyor. Hakkari terörün acısını en çok çeken illerimizden biridir. İzmir'de terör saldırıları sebebiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizden göç edip gelen vatandaşlarımız yaşıyor. Dünyanın hiçbir yerinde terörü savunan, onların siyasi uzantılarını destekleyen aydınlar, STK'lar, siyasi partiler göremezsiniz. Ülkemizde maalesef böyle kirli bir zihniyet hep olagelimiştir, bugün de vardır. Buradan sesleniyorum. Ey CHP, ey Kılıçdaroğlu, Diyarbakır annelerinin semtine hiç uğradın mı? Diyarbakır'daki anneleri hiç ziyaret ettin mi? Orada neler oluyor, haberin var mı? Onurlu bir duruş sergileyerek terör örgütünü kınamak yerine devleti suçlayan bu kirli zihniyetin, her masumun katlinde vebalı bulunuyor, senin de vebalin var.

Ekranları başında bizi izleyen milletime sesleniyorum. Biz Cudi'de varız, biz Gabar'da varız, biz Tendürek'te varız, biz Bestler Deresi'nde varız, nerede, hangi inde terörist varsa, o inde biz de varız. On binlerle anılan teröristler şimdi yüzlerle anılıyor. Milletime sesleniyorum; sizleri bu kutlu saflarda görmek istiyoruz. Sizler elinde silahla dolaşan bir gençlik değil, bilgisayarıyla dolaşan bir gençliksiniz. Sizler kitapların arasında geleceği hazırlayan bir gençliksiniz. Aynı şekilde, hanım kardeşlerimi de böyle görüyorum, tebrik ediyorum.

CHP'YE BERAT ALBAYRAK TEPKİSİ

Son zamanlarda CHP ve şürekası, Berat Albayrak'ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan kampanya yürütüyor. Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir sözlerine ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerinin hezeyanları ile uğraşmayı zul addettiğimiz için önce görmezden geldik, ancak bu iş artık, bir insan olarak sahip olduğumuz temel haklara ve özgürlüklere de özellikle de ailemize saldırı boyutuna varınca, ağızlarını payını vermek de üzerimize vacip oldu.


chp, erdoğan, izmir, berat albayrak
ÖNCEKİ TBMM Başkanı Şentop:HDP İçin Gereken Yapılacak SONRAKİ Huysuz Virjin'in Hayatı Film Oluyor