• USD  16,88
  • EURO  17,83
  • BORSA  2.554,08
  • ALTIN  992,10
SON DAKİKA

Erdoğan'dan sonra şimdi de Esad

Erdoğan'dan sonra şimdi de Esad

19 Mart 2022 09:22

Beşar Esad'ın BAE ziyaretine ilişkin Suriye tarafından yapılan açıklamada “iki kardeş halkın birbirine olan özlemi” vurgulandı..


Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, resmi temaslarda bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etti.

Geçen aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da iki günlük ziyaret gerçekleştirdiği ülkede bu kez Esad, başkent Abu Dabi'de, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum ile bir araya geldi.

Beşar Esad'ın BAE ziyaretine ilişkin Suriye tarafından yapılan açıklamada “iki kardeş halkın birbirine olan özlemi” vurgulanarak şunlar aktarıldı:

“Cumhurbaşkanı Esad'ı Al-Shati Sarayı'nda kabul eden Şeyh Muhammed bin Zayed, bu ziyaretin iki ülke arasında çeşitli konularda istişare ve kardeşlik koordinasyonunun sürdürülmesi yönündeki ortak kaygı çerçevesinde gerçekleştiğini belirterek, Suriye'nin temel bir dayanak olduğunu vurguladı. Arap güvenliğinin ve dolayısıyla BAE'nin pozisyonu, Suriye topraklarının birliğine ve istikrarına verdiği destekte tutarlıdır, Suriye topraklarında yasadışı olarak bulunan tüm yabancı güçlerin geri çekilmesi gereği vurgulandı ve BAE'nin Suriye ile işbirliğini geliştirme konusundaki istekliliğini dile getirdi.”

Odatv.com
 


ÖNCEKİ Serdar Ortaç Geççek İçin: Ben de Yaparım SONRAKİ ÇGD ödülleri açıklandı