• USD  28,91
  • EURO  31,31
  • BORSA  8.049,57
  • ALTIN  1.886,81
SON DAKİKA

Erdoğan'ın Diploması Kayıp!

Erdoğan'ın Diploması Kayıp!

30 Eylül 2022 10:09

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, gazeteci Rafael Sadi’nin “Üniversitede 4 sene aynı sırada beraber okuduk” sözlerinin ardından yeniden başlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘dört yıllık lisans diploması yok’ tartışmasına köşesine taşıdı.


Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, gazeteci Rafael Sadi’nin “Üniversitede 4 sene aynı sırada beraber okuduk” sözlerinin ardından yeniden başlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘dört yıllık lisans diploması yok’ tartışmasına köşesine taşıdı. 

Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için dört yıllık bir üniversiteden mezun olmanın şart olduğunu hatırlatan Çelik, Erdoğan’ın diplomasının bulunmadığı tartışmasının her seçim döneminde yaşandığını yazdı.


“Erdoğan’ın üçüncü cumhurbaşkanı kez seçilmesini önlemek için ‘Biz söyledik biz inandık. Siz de inanın’ kampanyasına bir kez daha başladılar” diyen Çelik, Tartışmanın ilk kez 2011 yılında Erdoğan’ın başbakan olduğu yıllarda yaşandığını yazdı.

Çelik şöyle devam etti:

“Bu tarihte yine diploma iddiaları gündeme gelmiş ve Marmara Üniversitesi de Erdoğan’ın talebi ile diplomanın duplikatasını düzenleyerek teslim etmiş. Duplikata medyada yer alınca da altında imza yok bu belge sahte” denildi. Oysa duplikata imzasız düzenlenir. Diploma olarak kullanılmak üzere, hak sahibinin -çalınma, kayıp gibi nedenlerle- talebi üzerine verilir ve resmi belgedir. Bu talepten anlaşılıyor ki; Erdoğan’ın diploması kayıp. 'Ülkenin Cumhurbaşkanı’nın diploması nasıl kayıp olur' diyenler olacaktır? Yanıtını tarih veriyor. Erdoğan, Marmara Üniversitesi’nden lisans diplomasını zamanın dekanı ve rektörü tarafından imzalı 01.11.1991 tarihinde almış. Yani henüz belediye başkanı olmadan 3 yıl önce.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın


ÖNCEKİ Süleyman Soylu'dan CHP'ye Mersin'deki Terörist Yanıtı: Taksici Teşhis Etti SONRAKİ Saray'ın Sağlık Harcamalarında 2 Yılda Büyük Artış