• USD  5,89
  • EURO  6,53
  • BORSA  121.474,75
  • ALTIN  294,47
SON DAKİKA

Eren Bülbül anısına yapılan uçuşa muhalefet çağrılmadı

Eren Bülbül anısına yapılan uçuşa muhalefet çağrılmadı

10 Temmuz 2019 11:49

THY'nin Maçka adlı rüya uçağın Şehit Eren Bülbül için yapılan özel uçuş seremonisine muhalefet çağrılmadı. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya yetkilileri özür dilemeye çağırdı.


CHP'li Ahmet Kaya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Trabzon'umuzun Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin alçakça saldırısında şehit olan, masumiyetin simgesi 15 yaşındaki Eren Bülbül kardeşimiz, ülkemizdeki hain terörün karanlık ve kirli yüzünü ortaya koyan en acı örneklerden biridir.

Türk Hava Yolları, filosuna kattığı Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçağına Eren Bülbül'den yola çıkarak "Maçka" adını vermiştir.

Bu Maçka uçağı ilk seferini önceki gün Trabzon'a gerçekleştirmiş ve ardından Eren Bülbül'ün mezarı başında da bir anma programı düzenlenmiştir.

Bu yaklaşımı alkışlıyoruz.

Ancak burada ağır bir ayrımcılık ve bir yanlış yapılmıştır.

Bu programa AKP'nin 4 Trabzon milletvekili davet edildiği hâlde ne Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili olarak bana ne de İYİ PARTİ Trabzon Milletvekili Sayın Hüseyin Örs'e bir davet yapılmamıştır.

Bu ayrımcılığı kınıyorum, ayıplıyorum.

Eren Bülbül Türkiye'de barışın, teröre karşı mücadelenin, birlik ve beraberliğin, masumiyetin ortak simgesi olmuştur. Bu şehit hepimizin şehididir.

O hale bu ayrımcılığın sebebi nedir?

THY yetkililerini bu konuda açıklama yapmaya ve özür dilemeye çağırıyorum.


Trabzon, ahmet kaya, maçka, eren bülbül
ÖNCEKİ Türkiye’de resmi olarak 104 bin 531 çocuk kayıp SONRAKİ 104 bin 531 çocuk kayıp! 3 bin 13 çocuk cezaevinde