• USD  6,86
  • EURO  7,76
  • BORSA  114.808,56
  • ALTIN  396,96
SON DAKİKA

Eski bakan Egemen Bağış büyükelçi mi yapılıyor?

Eski bakan Egemen Bağış büyükelçi mi yapılıyor?

21 Temmuz 2019 08:29

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, ABD’deki Zarrab davası ile gündeme gelen bakanlardan Egemen Bağış’ın büyükelçi olarak atanacağını gündeme getirdi.


ABD’deki Reza Zarrab davasında adı geçen ve sonrasında kızağa çekilen eski bakanlardan Egemen Bağış’ın büyükelçi atanması için Türkiye’nin, Çekya ile temasa geçtiği gündeme geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Bağış için söz konusu ülke ile temasa geçildiğini ve agreman (atama için uygunluk araştırması) istendiğini belirtti.

Atama iddialarına tepki gösteren Çıray, “Adeta Dışişleri’ni çökertme operasyonu hızla devam ediyor..!” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin Twitter’dan paylaşımda bulunan Aytun Çıray’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bir dönem adı oldukça şaibeli meselelere gündeme gelen Egemen Bağış'ın Prag'a Büyükelçi olarak atanması için agreman istendiğini duydum. Ülkemizin layıkıyla temsili ve itibarı açısından pek umut verici değil. Adeta Dışişleri’ni çökertme operasyonu hızla devam ediyor..!"

ŞABAN DİŞLİ DE BÜYÜKELÇİ ATANMIŞTI

Egemen Bağış’ın büyükelçi atanacağı tartışmaları akıllara Şaban Dişli atamasını getirdi.

Ağabeyi eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından AKP'de rahatsızlığa neden olan Şaban Dişli de tepkilerin ardından Hollanda’ya büyükelçi olarak atanmıştı.Dişli, söz konusu atamadan önce ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirilmişti. Erdoğan’ın bu kararı AKP kulislerinde dahi ‘Ödüllendirme’ olarak yorumlanmıştı.(Yeniçağ)


egemen bağış
ÖNCEKİ Sputnik'ten işten çıkarmalara açıklama geldi SONRAKİ Çoban Ateşi Hareketi parti oluyor