• USD  6,86
  • EURO  7,76
  • BORSA  114.808,56
  • ALTIN  396,96
SON DAKİKA

Fatih Portakal'dan İmamoğlu'na billboard önerisi

Fatih Portakal'dan İmamoğlu'na billboard önerisi

13 Temmuz 2019 08:54

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun istifa etmeyen belediye çalışanları hakkında yaptığı açıklamanın ardından FOX TV sunucusu Fatih Portakal'dan bir öneri geldi.


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyeden istifa ettiklerini söyleyen kişilerin hala belediye iştiraklerinde çalışmaya devam etmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu, İBB'de yaşanan yönetim süreciyle ilgili soruya, şöyle yanıt verdi:

''Şirketlerle ilgili şu anda anlaşılmaz bir direnç yaşanıyor. 'Biz istifa ettik' diye helallik isteyen genel sekreter ve yardımcıları, toplam 10 kişi, şu anda İBB'nin en önemli iştirakinin yönetim kurulu başkanı. Biz, oraya yönetim atayamıyoruz. Genel kurul çağrısı için noter çağrısı yapıyoruz. Maksimum süreler kullanılıyor. Ağustos'un sonuna dönük tarihler veriliyor.

Dolayısıyla ben o 10 şahsa ve diğerlerine diyorum ki; bakın milletin malının üstüne oturdunuz. 31 Mart'ta seçim oldu. 6 aydır bu tartışmalar yüzünden bence hakları olmayan maaşları alıyorlar. Çıkartırız da onun bedellerini. Hakları olmayan maaşları aldıkları gibi ne şekilde yönettiklerine dair bilgi sahibi değiliz. Kendilerini yüzlerinin kızaracağı, başlarını öne eğecekleri duruma düşürmesinler."

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamasının ardından gazeteci Fatih Portakal, konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu. 

Portakal, Twitter hesabından şöyle yazdı:

"İstanbul’un tüm bilbordlarına, köprü üstlerinde ki duyuru panolarına istifa etmeyen 10 @istanbulbld çalışanının fotoğraflarını asıp: “kul hakkı yiyenler” yazardım."


istanbul, fatih portakal, billboard, Ekrem imamoğlu
ÖNCEKİ Pucca’ya hapis cezası verildi SONRAKİ Trump'a Türkiye'ye yaptırım uygula çağrısı