• USD  6,23
  • EURO  6,88
  • BORSA  105.993,65
  • ALTIN  325,93
SON DAKİKA

HDP Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın radarında

HDP Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın radarında

22 Ağustos 2019 11:23

Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu, HDP'nin kapatma istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın radarında olduğunu yazdı.


İçişleri Bakanlığı'nca kayyum atanan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesi ile ilgili son kararı yorumlayabilmek için dört ana noktaya odaklanılması gerektiğini söyleyen Sabah yazarı Müderrisoğlu, bunları şöyle sıraladı:


Bahçeli: HDP, 105 belediyenin 95'ine kayyum atanmasından ders almamış
"1- HDP'nin, anayasal sistem içindeki konumu, 2- Milli güvenlik doktrini, 3- AB ile ilişkiler başta olmak üzere küresel koşullar, 4- ABD'nin, Suriye'nin kuzeyine dair planları." 

Müderrisoğlu, 'Güvenlik doktrini... HDP... Dersler...' başlıklı yazısında, HDP'nin 'kapatma istemli' başvuru nedeniyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın radarında olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Devlet aklı, HDP'yi, Kürt kökenli vatandaşların bir bölümü için siyasal açıdan kendini ifade etme kanalı olarak açık tutmayı tercih etmektedir. Buna karşın HDP, etnik temelli siyasette ısrar etmekte ve terör örgütü ile arasına mesafe koymak bir kenara, devlete karşı meydan okumayı sürdürmektedir. Tavır böyle olunca yasal önlemlerle demokratik siyaset arasındaki gel git süreci devam etmektedir."


HDP, kürt, Yargıtay, okan müderrisoğlu
ÖNCEKİ Yılmaz Özdil'den medyaya ciğerlerimiz yandı tepkisi! SONRAKİ Soylu: Sandık ayrıdır, mahkeme ayrıdır