• USD  7,38
  • EURO  8,94
  • BORSA  1.470,99
  • ALTIN  437,02
SON DAKİKA

Hıncal Uluç Bakan Soylu'ya sordu: Kumar yasak değil mi?

Hıncal Uluç Bakan Soylu'ya sordu: Kumar yasak değil mi?

13 Ocak 2021 11:45

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, kumar oyunları düzenlemekle eleştirdiği Milli Piyango’yu İçişleri, Adalet, Maliye ve Aile Bakanlıklarına şikâyet etti.


Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Demirören Ailesi'nin sahibi olduğu Milli Piyango'yu internet sitesinden kumar oynatmakla suçladı. Uluç, “Şimdi benim sorum İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya. Bu ülkede kumar, kanunen yasak değil mi?” ifadelerini kullandı.

Uluç, şunları kaydetti:

 
“Karşınıza çıkan tablonun en üstünde ‘Kazı Kazan’ı tıklayın. Karşınıza 23 oyun çıkacak.. Bunlar işte sizi bekleyen tuzak.. Barbuttan başlayan bir sürü kumar oyunu. Yani kumarhanelere gidip kol çekerdiniz ya.. İşte onun dijitali. Kol çekme yerine, tıklıyorsunuz.. Birkaç saniyede bitiyor.. Yenisi.. Yenisi..”


“Alışkanlıkla ‘Arkasında devlet var’ sanabilirsiniz. Hayır devlet yok. Satıldı Milli Piyango.. Şimdi artık arkasında devlet yok.. Demirören var. Yani Hürriyet, Milliyet, Posta var” diyen Uluç, kurumun “Rekorlar kırdık” şeklindeki ifadelerinin de gerçeği yansıtmadığını ima etti.

Yazısında, Milli Piyango’ya olan ilgiyi artırmak için köşesini kullanan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’e de değinen Uluç, “Şimdi benim sorum İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya” diyerek şu ifadeleri kullandı:

‘4 BAKAN OTURUN VE TARTIŞIN’

“1- Bu ülkede kumar, kanunen yasak değil mi?.

2- O zaman güvendiğiniz bir danışmanınıza görev verin. "milli piyangoonline.com" yazsın. Çıkan tabloda "Kazı Kazan"ı tıklasın.

Paraya gerek yok. "Dene"yi tıklasın ve denesin kısa zamanda nasıl para kaybedeceğini gözleriyle görsün


ÖNCEKİ UBER İstanbullulara yeniden Merhaba dedi SONRAKİ Ankara'ya kar yağıyor!