• USD  17,95
  • EURO  18,32
  • BORSA  2.980,00
  • ALTIN  1.019,71
SON DAKİKA

İŞİD'ciler İmaj Değiştirdi: Modern giysiler ve Bira şişeleri

İŞİD'ciler İmaj Değiştirdi: Modern giysiler ve Bira şişeleri

04 Şubat 2021 10:37

IŞİD'in 'eğitim bakan yardımcısı'nın Sakarya’da yakalanması, örgütün Türkiye içinde kamufle olma yöntemlerini ve sosyal medyayı propaganda aracı olarak kullandıklarını da ortaya koydu.


Ürdün uyruklu A.Z.A.A.D., yasa dışı yollardan girdiği Türkiye’de Sakarya’ya yerleşti. Sahte kimlik ve yeni bir görüntü ise yeni hayatının anahtarı oldu. Saçlarını atkuyruğu şeklinde bağladı, sakalını düzeltti, modern kıyafetler giydi. Ancak tüm bu imaj oyunu yakalanmasını engelleyemedi.


Hücre evinde bira şişeleri
Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre IŞİD uzmanları, örgüt mensuplarının kendilerini gizlemek için öncelikle kılık kıyafet, saç, sakal değiştirme ve asosyal bir yaşam tarzı benimsediklerinin altını çiziyor. 26 Ekim 2016’da Diyarbakır’da 7 IŞİD mensubunun öldürüldüğü hücre evinden çıkan bira şişeleri de bu yöntemin bir parçasıydı.

Bira şişeleri kapı önüne koyularak içki içiyor görüntüsü veriliyor ya da birayı yüzlerine sürerek kokmasını sağlıyorlardı.


diyarbakır, işid, ürdün, bira
ÖNCEKİ Katil Kayınpederi Çıktı; Kapıda Polisleri Görünce Öldü! SONRAKİ Vekiller şok oldu: Derdini dinlemeye gittikleri esnaf intihar etti