• USD  6,81
  • EURO  7,58
  • BORSA  107.266,19
  • ALTIN  380,88
SON DAKİKA

İYİ Partide değişim zamanı...

İYİ Partide değişim zamanı...

03 Ağustos 2019 10:53

İYİ Parti “Bugün geleceğin ilk günü” sloganıyla 4. olağanüstü kongresini Ankara'da yapıyor. Kongrede genel başkan seçimi yapılmayacak, ancak parti üst düzey yönetimi yeniden şekillenecek


İYİ Parti bugün 4. Olağanüstü kongresini yapıyor. Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongrede genel başkan seçimi yapılmayacak, ancak parti üst düzey yönetimi yeniden şekillenecek. “Bugün geleceğin ilk günü” sloganıyla gerçekleşen kongrede Genel idare kurulu seçilecek. Kongre'de yapılacak tüzük değişikliği ile de halihazırda 80 kişi Genel İdare Kurulu 50 kişiye indirilecek.

SEÇİMLER ÇARŞAF LİSTE İLE, AKŞENER'İN ANAHTAR LİSTESİ YOK
Genel İdare Kurulu’nun seçimi çarşaf liste yöntemi ile gerçekleşecek. “Kim seçilirse onunla çalışırım” diyen Genel Başkan Akşener'in anahtar listesinin olmayacağı ifade ediliyor. mamen delegenin takdirine göre şekillenecek.

DURMUŞ YILMAZ DA ADAY DEĞİL
Parti’nin ‘A Takımı’ olarak nitelendirilen Genel İdare Kurulu (GİK) için Ümit Özdağ dün yaptığı açıklamada aday olmayacağını açıklamıştı. Kongre sabahı benzer bir haber daha geldi. Partinin ağır toplarından eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın da GİK’i aday olmayacağı öğrenildi.


meral akşener, Kongre, iyi parti
ÖNCEKİ Şahan Gökbakar 'dan Doğa katliamı tepkisi SONRAKİ PKK'nın üst düzey ismi yakalandı