• USD  6,97
  • EURO  8,22
  • BORSA  1.098,24
  • ALTIN  442,66
SON DAKİKA

Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlanıyor

Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlanıyor

28 Kasım 2019 02:51

Habertürk'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara müjdeli haberi verdi. İmamoğlu, Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattı için gerekli kredinin sağlandığını ve projenin yapımına yakın dönemde başlanacağını söyledi.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programında İstanbullulara müjdeli haberi verdi. İmamoğlu, Kaynarca-Tuzla- Pendik metro hattı için 86 milyon avroluk kredi sağlandığını ve yakın dönemde çalışmalara başlanacağını açıkladı.

İSTANBULLULARA MÜJDELİ HABER

İBB Başkanı İmamoğlu, Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Metro çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İmamoğlu, "Sizin programa özel bir müjde vermek istiyorum. "Ümraniye-Ataşehir-Göztepe hattını 175 milyonluk kredi sözleşmesiyle başlattık. Çekmeköy-Sancaktepe- Sultanbeyli hattını 110 milyon avroluk kredi sözleşmesiyle başlattık. 86 milyon avroluk bir kredi sözleşmesiyle Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattına start veriyoruz." dedi.


istanbul, fatih altaylı, metro, Tuzla, Ekrem imamoğlu
ÖNCEKİ Zlatan Ibrahimovic'in Stadiontorget Meydanı'nda bulunan heykelini meşale ile ateşe verdiler SONRAKİ Meksika'da bir çiftlik ile yakınındaki çukurda 14 ceset bulundu